Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Oosterhout

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Tuinen in Oosterhout

In de gemeente Oosterhout is 73% van de 26.790 woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. De woningtypes in de gemeente Oosterhout zijn gemengd: 39% tussenwoning, 17% hoekwoning, 8% twee-onder-een-kap en 10% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

Per wijk loopt dat uiteen van 38% in Oosterhout-Centrum tot 100% in Den Hout (eengezinswoningen).

32% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
Dommelbergen5.75492%60%23%
Oosterheide4.03466%41%17%
Slotjes4.00258%27%14%
Oosterhout-Centrum3.54138%20%8%
Vrachelen3.13975%38%15%
Strijen1.59889%58%23%
West1.44584%39%19%
Dorst1.26195%31%16%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (22%) en tussen 1975 en 1985 (18%). 11% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19456%
1945 tot 196510%
1965 tot 197522%
1975 tot 198518%
1985 tot 199516%
1995 tot 201517%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Oosterhout

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Oosterhout

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Een boom in de tuin in Oosterhout

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Vragen over tuin bestraten in Oosterhout

Komen jullie bij een tussenwoning in Oosterhout via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Oosterhout subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Oosterhout?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Tuin bestraten in de buurt van Oosterhout

Tuin bestraten in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten