Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Etten-Leur

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Etten-Leur.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Etten-Leur's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtEtten-LeurVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelKaatsheuvelBestVeldhovenLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Etten-Leur

Huizen en tuinen in Etten-Leur

De gemeente Etten-Leur telt volgens het CBS 20.471 woningen, waarvan 78% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 43% een tussenwoning, 17% een hoekwoning, 6% twee-onder-een-kap en 13% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (19%) is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Noord woongebied (47% van de woningen daar), de minste in Zuid landelijk gebied (0%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (28%) en tussen 1965 en 1975 (19%). Vanaf 2015 kwam er 11% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin.

Een eengezinswoning is in de gemeente Etten-Leur gemiddeld 138 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 84 m².

Woningen in de gemeente Etten-Leur op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19453%219 m²
1945 tot 196510%123 m²
1965 tot 197519%127 m²
1975 tot 198516%130 m²
1985 tot 199514%132 m²
1995 tot 201528%157 m²
vanaf 201511%139 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Zuid landelijk gebied (98% van de woningen) en het zeldzaamst in Midden woongebied (14%). Het dichtst bebouwd is Midden woongebied met 2.187 adressen per km², het ruimst Zuid landelijk gebied met 119.

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Noord woongebied8.36380%47%15%
Zuid woongebied5.93076%45%16%
Midden woongebied5.07175%43%14%
Zuid landelijk gebied45398%0%98%
Noord landelijk gebied38199%15%73%
Midden landelijk gebied8198%0%97%
Zuid bedrijventerrein West7192%0%92%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Etten-Leur telt 45.457 inwoners en gemiddeld 1.759 adressen per km². 64% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 377.000. Het aandeel koop loopt van 56% in Midden woongebied tot 89% in Zuid landelijk gebied.

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Midden woongebied5.0712.18756%€ 325.000
Zuid woongebied5.9301.84164%€ 375.000
Noord woongebied8.3631.72666%€ 389.000
Zuid bedrijventerrein West7171789%€ 468.000
Noord landelijk gebied38136267%€ 510.000
Midden landelijk gebied8130789%€ 668.000
Zuid landelijk gebied45311989%€ 610.000

Wat de gemeente Etten-Leur regelt

Een nieuwe uitrit in Etten-Leur

Een nieuwe of bredere inrit meld je in Etten-Leur gratis bij de gemeente. Je mag de uitweg niet zelf aanleggen: de gemeente doet dat nadat je opdracht hebt gegeven en de aanlegkosten hebt betaald, inclusief het eventueel verplaatsen van obstakels of groen; verbiedt het college de uitweg niet binnen 8 weken na een complete melding, dan kan hij worden aangelegd. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Voor een container of ander tijdelijk bouwobject op openbare grond volstaat in Etten-Leur meestal een gratis melding, minimaal 5 werkdagen vooraf, als het maximaal 7 dagen staat, niet groter is dan 5 bij 2 meter en er 1,5 meter stoep vrij blijft. Anders heb je een objectvergunning nodig: € 122 voor een week, € 244 voor een maand en € 489 voor zes maanden. Bron

Een boom in de tuin

In Etten-Leur mag je een boom die niet op de Beschermde bomenlijst staat zonder vergunning kappen. Voor een beschermde boom vraag je een vergunning aan via het Omgevingsloket; de behandeling kost € 86. Bron

Tegels eruit, groen erin

Etten-Leur geeft subsidie voor een groen dak van maximaal € 750 per woning, als het dak hooguit 6 maanden geleden is aangelegd en minimaal 30 liter water per m² bergt. Per adres kun je deze subsidie één keer krijgen. Bron

Goed om te weten in Etten-Leur

Ga je in Etten-Leur bouwen, verbouwen of verharden, dan geldt de hemelwaterverordening: in het algemeen moet je 60 liter regenwater per m² verharding op eigen terrein kunnen bergen. Welke voorziening je daarvoor kiest, bepaal je zelf. Bron

Parkeren en de bus

De gemeente kent onder meer de parkeervergunningen 'Parkeren voor dienstverleners centrum', 'Parkeren voor werknemers centrum' en 'Parkeren voor ondernemers'. Prijzen en voorwaarden staan niet op de overzichtspagina, voor bedrijfsbussen verwijst de gemeente naar telefoonnummer 14 076. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout, Made, Rijen, Raamsdonksveer en Dongen. In de gemeente Etten-Leur geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf Etten-LeurRijden vanaf Tilburg
Breda7 km33,6 km, 31 min
Oosterhout15 km22 km, 28 min
Made15 km31,5 km, 36 min
Rijen18 km13,3 km, 18 min
Raamsdonksveer20 km31,1 km, 33 min
Dongen21 km17,2 km, 22 min

Vragen over straatwerk in Etten-Leur

Komen jullie ook in Breda en Oosterhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. We werken in de hele gemeente Etten-Leur en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Etten-Leur een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Etten-Leur; zie [een nieuwe uitrit in Etten-Leur](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Etten-Leur?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Etten-Leur?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten