Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Oosterhout

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Terrassen in Oosterhout

De gemeente Oosterhout telt 58.380 inwoners en gemiddeld 1.603 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is Oosterhout-Centrum (2.620 adressen per km²), de ruimste Oosteind (120).

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Oosterhout-Centrum3.5412.62038%10%
Strijen1.5982.40989%9%
Slotjes4.0021.98958%17%
Leijsenakkers6271.90799%46%
West1.4451.72484%27%
Oosterheide4.0341.57066%8%
Dommelbergen5.7541.55192%8%
Vrachelen3.1391.00675%22%

Bereikbaarheid

De woningtypes in de gemeente Oosterhout zijn gemengd: 39% tussenwoning, 17% hoekwoning, 8% twee-onder-een-kap en 10% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

32% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Oosterhout

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Een boom in de tuin in Oosterhout

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Oosterhout

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Vragen over terras aanleggen in Oosterhout

Hoe groot is een terras in Oosterhout meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Oosterhout?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Terras aanleggen in de buurt van Oosterhout

Terras aanleggen in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten