Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Tilburg

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Tilburg's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtTilburgVeghelBredaMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Tilburg

Huizen en tuinen in Tilburg

De gemeente Tilburg telt volgens het CBS 107.966 woningen, waarvan 62% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 40% een tussenwoning, 13% een hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 4% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (9%) is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Heerevelden (73% van de woningen daar), de minste in Heyhoef (0%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (21%) en vóór 1945 (17%). Vanaf 2015 kwam er 10% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin. Meer dan de helft is van vóór 1975 (46%). In oudere tuinen komen we geregeld bestrating tegen die in de loop van de jaren is gaan verzakken.

Een eengezinswoning is in de gemeente Tilburg gemiddeld 133 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 73 m².

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194517%133 m²
1945 tot 196513%113 m²
1965 tot 197516%139 m²
1975 tot 198511%135 m²
1985 tot 199512%128 m²
1995 tot 201521%142 m²
vanaf 201510%145 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Biezenmortel (68% van de woningen) en het zeldzaamst in Heyhoef (0%). Het dichtst bebouwd is Binnenstad met 5.682 adressen per km², het ruimst Biezenmortel met 104.

12 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Het Zand6.04546%34%3%
Berkel-Enschot5.98385%29%39%
Heikant5.42647%35%2%
Binnenstad5.05910%8%0%
De Reit4.18628%18%4%
Udenhout3.70088%26%49%
De Hasselt3.44764%46%3%
Groeseind-Hoefstraat3.40168%53%3%
Hoogvenne3.33649%35%3%
Groenewoud3.26178%58%2%
Oerle3.15160%46%2%
Korvel3.05661%46%2%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Tilburg telt 230.357 inwoners en gemiddeld 2.935 adressen per km². 50% van de woningen is een koopwoning, minder dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 339.000. Het aandeel koop loopt van 0% in Heyhoef tot 94% in De Blaak.

10 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Binnenstad5.0595.68219%€ 300.000
Sint Anna1.5035.40350%€ 297.000
Theresia2.4505.34636%€ 310.000
Spoorzone Zuid1.0855.3385%€ 224.000
Spoorzone Noord3535.3031%€ 327.000
Noordhoek2.9955.26846%€ 303.000
Trouwlaan - Uitvindersbuurt2.1414.95430%€ 267.000
Bouwmeester2.1064.93952%€ 290.000
Hoogvenne3.3364.42150%€ 379.000
Het Goirke2.3484.32045%€ 289.000

Wat de gemeente Tilburg regelt

Een nieuwe uitrit in Tilburg

Een nieuwe of gewijzigde inrit meld je in Tilburg met het formulier Inrit. De gemeente stuurt daarna een uitvoeringstekening en een lijst met aannemers bij wie je een offerte opvraagt; de betaling regel je zelf met die aannemer. Moet er voor de inrit een lantaarnpaal of boom weg, dan zijn die kosten ook voor jou. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Een object voor bouw- of sloopwerk (zoals een container) mag zonder vergunning of melding in de openbare ruimte staan als het kleiner is dan 15 m², hooguit 4 weken blijft staan, er op eigen grond geen plek is en het op verharding staat met minimaal 60 cm vrije doorgang. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je via het Omgevingsloket een omgevingsvergunning aan voor de activiteit roerende zaken opslaan, met een beslistermijn van 8 weken. Daarbij betaal je leges en precariobelasting; bedragen staan niet op de pagina. Bron

Een boom in de tuin

Volgens de Bomenverordening Tilburg 2024 hangt de kapvergunning af van de zone op de boomwaardekaart: een monumentale boom op de kaart is altijd vergunningplichtig, in eco- of klimaatwaardezones geldt dit vanaf 40 cm stamomtrek op 1,30 m hoogte, en in de basiszone vanaf 65 cm op percelen kleiner dan 500 m². Een boom in de basiszone in een tuin kleiner dan 100 m² van de bewoner is vrijgesteld, net als fruitbomen. Bron

Tegels eruit, groen erin

Met de Subsidie Klimaatbestendig Tilburg krijgen particulieren € 10 per m² voor tegels vervangen door groen en € 5 per m² voor halfverharding, en 60% van de kosten voor afkoppelen van regenwater, infiltratie of waterberging, tot maximaal € 2.500 per perceel. Het ontstende oppervlak moet minstens 6 m² zijn, je stuurt een offerte mee en het werk mag nog niet begonnen zijn. De regeling met deze bedragen geldt van 2024 tot en met 2027. Bron

Goed om te weten in Tilburg

Wie in Tilburg een nieuwe woning bouwt, krijgt te maken met klimaatscores die bepalen hoeveel verharding er op het perceel maximaal mag komen. Bron

Parkeren en de bus

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen, Kaatsheuvel, Hilvarenbeek en Oisterwijk.

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf TilburgRijden vanaf Tilburg
Goirle7 km8,4 km, 12 min
Dongen8 km17,2 km, 22 min
Rijen8 km13,3 km, 18 min
Kaatsheuvel9 km14,5 km, 18 min
Hilvarenbeek9 km10 km, 16 min
Oisterwijk11 km14,8 km, 24 min

Vragen over straatwerk in Tilburg

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. We werken in de hele gemeente Tilburg en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Tilburg een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Tilburg; zie [een nieuwe uitrit in Tilburg](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Tilburg?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Tilburg?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten