Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Den Bosch

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Den Bosch's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtDen BoschVeghelBredaTilburgMadeOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenDongenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Den Bosch

Huizen en tuinen in Den Bosch

De gemeente 's-Hertogenbosch telt volgens het CBS 77.825 woningen, waarvan 59% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 34% een tussenwoning, 13% een hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 8% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (13%) is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Veel huizen hebben hier een zij- of voorkant waar we met materiaal bij kunnen. Dat scheelt sjouwen: we laden zand en stenen dicht bij de plek waar we bestraten. De meeste tussenwoningen staan in Noord (50% van de woningen daar), de minste in Vinkel (7%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (20%) en tussen 1965 en 1975 (17%). Vanaf 2015 kwam er 10% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin.

Een eengezinswoning is in de gemeente 's-Hertogenbosch gemiddeld 139 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 79 m².

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194511%152 m²
1945 tot 196515%127 m²
1965 tot 197517%131 m²
1975 tot 198514%134 m²
1985 tot 199513%137 m²
1995 tot 201520%157 m²
vanaf 201510%147 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Vinkel (79% van de woningen) en het zeldzaamst in Binnenstad (2%). Het dichtst bebouwd is Binnenstad met 4.135 adressen per km², het ruimst Vinkel met 179.

12 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
West11.88142%28%4%
Noord9.20673%50%4%
Binnenstad8.90614%10%2%
Maaspoort7.38274%47%10%
Graafsepoort7.00357%37%8%
Zuidoost6.95244%30%4%
Rosmalen-Noord5.65580%35%26%
De Groote Wielen4.27182%48%15%
Rosmalen-Zuid4.05584%35%34%
Muntel / Vliert3.63243%33%3%
Empel2.48392%47%27%
Engelen2.38581%36%34%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 161.530 inwoners en gemiddeld 2.064 adressen per km². 53% van de woningen is een koopwoning, minder dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 417.000. Het aandeel koop loopt van 32% in Binnenstad tot 89% in Engelen.

10 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Binnenstad8.9064.13532%€ 435.000
Muntel / Vliert3.6323.55244%€ 415.000
Zuidoost6.9522.50544%€ 396.000
Graafsepoort7.0032.40546%€ 381.000
West11.8812.09338%€ 335.000
Noord9.2061.84242%€ 348.000
Maaspoort7.3821.48969%€ 400.000
Rosmalen-Noord5.6551.48470%€ 466.000
De Groote Wielen4.2711.01164%€ 491.000
Rosmalen-Zuid4.05598378%€ 575.000

Wat de gemeente Den Bosch regelt

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Een boom in de tuin

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Tegels eruit, groen erin

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Parkeren en de bus

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen, Boxtel, Waalwijk en Kaatsheuvel.

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf Den BoschRijden vanaf Tilburg
Vught7 km19,8 km, 26 min
Sint-Michielsgestel7 km29,2 km, 36 min
Drunen11 km26,8 km, 28 min
Boxtel14 km21,6 km, 32 min
Waalwijk15 km19 km, 23 min
Kaatsheuvel17 km14,5 km, 18 min

Vragen over straatwerk in Den Bosch

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. We werken in de hele gemeente 's-Hertogenbosch en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Den Bosch een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Den Bosch; zie [een nieuwe uitrit in Den Bosch](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Den Bosch?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten