Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Eindhoven

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Eindhoven.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Eindhoven's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtEindhovenVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Eindhoven

Huizen en tuinen in Eindhoven

De gemeente Eindhoven telt volgens het CBS 122.956 woningen, waarvan 57% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 39% een tussenwoning, 13% een hoekwoning, 2% twee-onder-een-kap en 4% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (6%) is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Aanschot (56% van de woningen daar), de minste in Centrum (4%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1965 (20%) en tussen 1965 en 1975 (16%). Vanaf 2015 kwam er 11% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin. Meer dan de helft is van vóór 1975 (50%). In oudere tuinen komen we geregeld bestrating tegen die in de loop van de jaren is gaan verzakken.

Een eengezinswoning is in de gemeente Eindhoven gemiddeld 132 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 71 m².

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194514%131 m²
1945 tot 196520%110 m²
1965 tot 197516%125 m²
1975 tot 198511%142 m²
1985 tot 199511%144 m²
1995 tot 201516%158 m²
vanaf 201511%133 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Achtse Molen (14% van de woningen) en het zeldzaamst in Centrum (0%). Het dichtst bebouwd is Oud-Woensel met 4.715 adressen per km², het ruimst Meerhoven met 1.291.

12 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Oud-Strijp9.35432%22%3%
Erp9.21554%39%2%
Aanschot8.57487%56%11%
Ontginning7.83758%42%4%
Putten6.97276%51%10%
Oud-Gestel6.95855%39%2%
Centrum6.9526%4%0%
Achtse Molen6.73990%55%14%
Oud-Woensel6.48428%21%1%
Oud-Stratum6.47639%25%5%
Dommelbeemd6.10874%51%6%
Begijnenbroek6.00350%36%3%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Eindhoven telt 249.035 inwoners en gemiddeld 2.876 adressen per km². 44% van de woningen is een koopwoning, minder dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 391.000. Het aandeel koop loopt van 17% in Oud-Woensel tot 77% in Achtse Molen.

10 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Oud-Woensel6.4844.71517%€ 311.000
Oud-Strijp9.3544.47730%€ 368.000
Centrum6.9524.18318%€ 346.000
Erp9.2153.73532%€ 323.000
Oud-Stratum6.4763.69742%€ 427.000
Rozenknopje3.7513.67043%€ 398.000
Ontginning7.8373.02142%€ 349.000
Begijnenbroek6.0032.88048%€ 348.000
De Laak2.8302.79945%€ 449.000
Oud-Gestel6.9582.55733%€ 318.000

Wat de gemeente Eindhoven regelt

Een nieuwe uitrit in Eindhoven

In Eindhoven heb je in veel gevallen een omgevingsvergunning nodig voor een uitweg; de leges zijn € 473 (2026), ook als je de vergunning niet krijgt. Je mag de openbare ruimte niet zelf aanpassen: de gemeente laat de uitweg door een aannemer aanleggen en stuurt je vooraf de rekening, inclusief eventueel verplaatsen van een lichtmast of straatkolk. Per woning is maximaal één uitweg van maximaal 4 meter breed toegestaan. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Een container mag in Eindhoven zonder vergunning maximaal 5 aaneengesloten dagen op straat staan als hij aan de voorwaarden voldoet, zoals gesloten maximaal 6 x 2,5 x 2,5 meter, naam en telefoonnummer van de eigenaar erop en niet op betaald parkeren. Anders vraag je een flitsvergunning aan (€ 210, besluit binnen 7 werkdagen) of een reguliere vergunning (8 weken), plus precariobelasting; een container voor één woning kost € 94 (2026). Bron

Een boom in de tuin

In Eindhoven mag je een boom ook op eigen terrein niet zomaar kappen. Meestal heb je een vergunning nodig als de stamomtrek groter is dan 45 cm. Bron

Tegels eruit, groen erin

Ben je eigenaar van een woning van minimaal 5 jaar oud, dan krijg je in Eindhoven € 5 per m² voor tegels eruit en groen erin (minimaal 20 m², maximaal € 2.500) en € 10 per m² voor afkoppelen van het riool (maximaal € 10.000). Grind, halfverharding en kunstgras tellen niet mee en een regenton alleen is niet genoeg om af te koppelen. Bron

Parkeren en de bus

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot, Boxtel, Veghel en Oisterwijk.

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf EindhovenRijden vanaf Tilburg
Veldhoven6 km38,5 km, 42 min
Best8 km29,5 km, 34 min
Oirschot11 km24,1 km, 26 min
Boxtel18 km21,6 km, 32 min
Veghel18 km49,7 km, 45 min
Oisterwijk20 km14,8 km, 24 min

Vragen over straatwerk in Eindhoven

Komen jullie ook in Veldhoven en Best?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. We werken in de hele gemeente Eindhoven en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Eindhoven een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Eindhoven; zie [een nieuwe uitrit in Eindhoven](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Eindhoven?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Eindhoven?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten