Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Made

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Made's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtMadeVeghelBredaTilburgDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Made

Huizen en tuinen in Made

De gemeente Drimmelen telt volgens het CBS 12.425 woningen, waarvan 87% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 29% een tussenwoning, 16% een hoekwoning, 16% twee-onder-een-kap en 26% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (42%) is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Veel huizen hebben hier een zij- of voorkant waar we met materiaal bij kunnen. Dat scheelt sjouwen: we laden zand en stenen dicht bij de plek waar we bestraten. De meeste tussenwoningen staan in Terheijden (40% van de woningen daar), de minste in Drimmelen (7%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (18%) en tussen 1975 en 1985 (18%). Vanaf 2015 kwam er 8% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin. Meer dan de helft is van vóór 1975 (46%). In oudere tuinen komen we geregeld bestrating tegen die in de loop van de jaren is gaan verzakken.

Een eengezinswoning is in de gemeente Drimmelen gemiddeld 151 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 86 m².

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194513%181 m²
1945 tot 196515%133 m²
1965 tot 197518%137 m²
1975 tot 198518%144 m²
1985 tot 199513%147 m²
1995 tot 201516%177 m²
vanaf 20158%156 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Drimmelen (80% van de woningen) en het zeldzaamst in Terheijden (27%). Het dichtst bebouwd is Made met 1.193 adressen per km², het ruimst Drimmelen met 65.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Made5.76384%28%40%
Terheijden2.81686%40%27%
Lage Zwaluwe1.92090%29%44%
Wagenberg88993%13%70%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74892%16%63%
Drimmelen23497%7%80%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Drimmelen telt 28.295 inwoners en gemiddeld 833 adressen per km². 72% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 416.000. Het aandeel koop loopt van 68% in Lage Zwaluwe tot 81% in Wagenberg.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Made5.7631.19371%€ 421.000
Terheijden2.81681871%€ 398.000
Lage Zwaluwe1.92039068%€ 382.000
Wagenberg88927281%€ 470.000
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74817877%€ 433.000
Drimmelen2346578%€ 531.000

Wat de gemeente Drimmelen regelt

Een nieuwe uitrit in Made

Volgens de APV van Drimmelen mag je zonder omgevingsvergunning van het college geen uitweg naar de weg maken of een bestaande uitweg veranderen. De gemeente kan weigeren bij gevaar voor het verkeer, onnodig verlies van openbare parkeerplaatsen of onaanvaardbare aantasting van openbaar groen. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Voor een container of ander object in de openbare ruimte doe je in Drimmelen een gratis melding gebruik openbaar gebied, minimaal 2 weken voor het plaatsen; binnen 5 werkdagen krijg je per mail bericht. Schade door de plaatsing meld en herstel je direct, anders brengt de gemeente de reparatiekosten bij je in rekening. Bron

Een boom in de tuin

In Drimmelen geldt de kapvergunningplicht voor bomen en houtopstanden die op de Waardevolle bomenkaart staan. De APV noemt daarbij geen grens voor stamomtrek of diameter. Bron

Tegels eruit, groen erin

Met de Subsidie Klimaatbestendig Drimmelen krijg je onder meer € 6 per m² voor tegels eruit en groen erin (maximaal € 600), € 5 per m² voor afkoppelen van regenwater (maximaal € 500) en 50% van een regenton (maximaal € 100 per ton, hooguit 2). Per huishouden kun je in totaal tot € 3.000 krijgen; aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst tot het subsidieplafond. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen, Breda, Rijen en Etten-Leur. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf MadeRijden vanaf Tilburg
Raamsdonksveer5 km31,1 km, 33 min
Oosterhout6 km22 km, 28 min
Dongen12 km17,2 km, 22 min
Breda12 km33,6 km, 31 min
Rijen13 km13,3 km, 18 min
Etten-Leur15 km40,8 km, 38 min

Vragen over straatwerk in Made

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. We werken in de hele gemeente Drimmelen en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Made een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Drimmelen; zie [een nieuwe uitrit in Made](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Made?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Made?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten