Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Made

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Tuinen in Made

In de gemeente Drimmelen is 87% van de 12.425 woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. 42% van de woningen in de gemeente Drimmelen is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Daar kunnen we vaak via de zijkant of de oprit met materiaal tot dicht bij het werk komen.

Per wijk loopt dat uiteen van 84% in Made tot 97% in Drimmelen (eengezinswoningen).

Met 72% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
Made5.76384%28%16%
Terheijden2.81686%40%18%
Lage Zwaluwe1.92090%29%16%
Wagenberg88993%13%11%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74892%16%12%
Drimmelen23497%7%9%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (18%) en tussen 1975 en 1985 (18%). 8% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194513%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198518%
1985 tot 199513%
1995 tot 201516%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Drimmelen

Met de Subsidie Klimaatbestendig Drimmelen krijg je onder meer € 6 per m² voor tegels eruit en groen erin (maximaal € 600), € 5 per m² voor afkoppelen van regenwater (maximaal € 500) en 50% van een regenton (maximaal € 100 per ton, hooguit 2). Per huishouden kun je in totaal tot € 3.000 krijgen; aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst tot het subsidieplafond. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Drimmelen

Voor een container of ander object in de openbare ruimte doe je in Drimmelen een gratis melding gebruik openbaar gebied, minimaal 2 weken voor het plaatsen; binnen 5 werkdagen krijg je per mail bericht. Schade door de plaatsing meld en herstel je direct, anders brengt de gemeente de reparatiekosten bij je in rekening. Bron

Een nieuwe uitrit in Made

Volgens de APV van Drimmelen mag je zonder omgevingsvergunning van het college geen uitweg naar de weg maken of een bestaande uitweg veranderen. De gemeente kan weigeren bij gevaar voor het verkeer, onnodig verlies van openbare parkeerplaatsen of onaanvaardbare aantasting van openbaar groen. Bron

Een boom in de tuin in Drimmelen

In Drimmelen geldt de kapvergunningplicht voor bomen en houtopstanden die op de Waardevolle bomenkaart staan. De APV noemt daarbij geen grens voor stamomtrek of diameter. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen en Breda. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen) en Wagenberg (889 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Vragen over tuin bestraten in Made

Komen jullie bij een tussenwoning in Made via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Drimmelen subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Made?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout en Dongen.

Tuin bestraten in de buurt van Made

Tuin bestraten in Made?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten