Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Oosterhout

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Erfgrenzen in Oosterhout

Van de eengezinswoningen in de gemeente Oosterhout is 39% een tussenwoning en 17% een hoekwoning. Bij rijtjeshuizen deel je de schutting aan twee kanten met de buren; spreek de hoogte en de kosten samen af.

Bij een hoekwoning, hier 17% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 10% in Oosteind tot 60% in Dommelbergen (tussenwoningen).

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Dommelbergen5.75460%23%8%
Oosterheide4.03441%17%8%
Slotjes4.00227%14%17%
Oosterhout-Centrum3.54120%8%10%
Vrachelen3.13938%15%22%
Strijen1.59858%23%9%
West1.44539%19%27%
Dorst1.26131%16%48%

Monumenten en oude kernen

6% van de woningen is van vóór 1945. Woon je in een monument, dan is een schutting niet vergunningvrij; vraag het eerst na bij de gemeente Oosterhout.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19456%
1945 tot 196510%
1965 tot 197522%
1975 tot 198518%
1985 tot 199516%
1995 tot 201517%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Oosterhout

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Oosterhout

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Tegels eruit, groen erin in Oosterhout

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Vragen over schutting plaatsen in Oosterhout

Moet ik in Oosterhout een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Oosterhout?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Schutting plaatsen in de buurt van Oosterhout

Schutting plaatsen in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten