Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Oosterhout

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Randen in Oosterhout

18% van de woningen in de gemeente Oosterhout is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 39% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 8% in Oosterheide tot 80% in Den Hout (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Den Hout80%11%8%184
Oosteind79%10%8%120
Industrieterrein Zuid56%26%18%361
Dorst48%31%16%291
Leijsenakkers46%35%18%1.907
West27%39%19%1.724
Vrachelen22%38%15%1.006
Slotjes17%27%14%1.989

Leeftijd van de wijken

28% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 38% vóór 1975. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197538%
1965 tot 199556%
vanaf 199528%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Oosterhout

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Een boom in de tuin in Oosterhout

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Tegels eruit, groen erin in Oosterhout

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Vragen over opsluitbanden in Oosterhout

Plaatsen jullie in Oosterhout ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Oosterhout?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Opsluitbanden in de buurt van Oosterhout

Opsluitbanden in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten