Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Breda

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Breda's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtBredaVeghelTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Breda

Huizen en tuinen in Breda

De gemeente Breda telt volgens het CBS 89.383 woningen, waarvan 59% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 35% een tussenwoning, 12% een hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 7% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (12%) is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Breda noord-west (51% van de woningen daar), de minste in Breda centrum (9%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (20%) en vóór 1945 (16%). Vanaf 2015 kwam er 8% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin. Meer dan de helft is van vóór 1975 (47%). In oudere tuinen komen we geregeld bestrating tegen die in de loop van de jaren is gaan verzakken.

Een eengezinswoning is in de gemeente Breda gemiddeld 142 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 80 m².

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194516%153 m²
1945 tot 196515%124 m²
1965 tot 197516%139 m²
1975 tot 198513%135 m²
1985 tot 199513%128 m²
1995 tot 201520%165 m²
vanaf 20158%164 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Ulvenhout (54% van de woningen) en het zeldzaamst in Breda centrum (0%). Het dichtst bebouwd is Breda centrum met 4.074 adressen per km², het ruimst Ulvenhout met 574.

Alle wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Breda west16.08559%37%11%
Breda noord12.14552%40%2%
Breda oost11.64855%35%6%
Breda noord-west11.05279%51%9%
Breda centrum9.59011%9%0%
Breda zuid-oost9.17664%39%10%
Prinsenbeek5.28188%33%37%
Breda zuid3.93452%31%12%
Teteringen3.68085%33%34%
Bavel3.44288%31%43%
Ulvenhout2.16883%16%54%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Breda telt 188.779 inwoners en gemiddeld 2.282 adressen per km². 55% van de woningen is een koopwoning, ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 419.000. Het aandeel koop loopt van 26% in Breda centrum tot 79% in Prinsenbeek.

10 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Breda centrum9.5904.07426%€ 324.000
Breda zuid3.9342.93470%€ 551.000
Breda west16.0852.49947%€ 372.000
Breda noord12.1452.48540%€ 313.000
Breda oost11.6482.46654%€ 424.000
Breda zuid-oost9.1762.30369%€ 509.000
Breda noord-west11.0521.28266%€ 363.000
Prinsenbeek5.2811.16679%€ 514.000
Teteringen3.68097877%€ 572.000
Bavel3.44288975%€ 602.000

Wat de gemeente Breda regelt

Een nieuwe uitrit in Breda

Voor het maken of veranderen van een uitweg heb je in Breda een omgevingsvergunning nodig (APV artikel 2:6, of het nieuwe deel van het omgevingsplan). De leges zijn in 2026 € 254. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Zet je voor bouw- of sloopwerk maximaal 4 objecten (zoals een container, stenen, zand of tegels) korter dan een maand op openbare grond, dan meld je dat minimaal 7 dagen vooraf. Je betaalt precariobelasting: € 4,92 per m² per maand voor de eerste 5 m², daarna € 1,45 per extra m2 per maand. Bij langer dan een maand of meer dan 4 objecten vraag je een omgevingsvergunning 'roerende zaken opslaan' aan. Bron

Een boom in de tuin

Of je voor een boom in je tuin een kapvergunning nodig hebt, zie je op de bomenkaart van Breda (vergunningplichtige houtopstanden). Staat de boom niet op de kaart, dan heb je geen vergunning nodig; huur je, dan heb je ook toestemming van de eigenaar nodig. Bron

Tegels eruit, groen erin

Als eigenaar of huurder krijg je in Breda subsidie als je tegels in je tuin vervangt door beplanting: maximaal € 10 per m² (€ 5 per m² bij half-open verharding), tot € 1.500. Aanvragen kan tot uiterlijk 6 weken na de aanleg en in 2026 tot 15 december, zolang het gezamenlijke plafond van € 116.684 voor water en groen op eigen terrein niet op is. Je moet de beplanting minimaal 5 jaar onderhouden. Bron

Parkeren en de bus

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen, Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf BredaRijden vanaf Tilburg
Etten-Leur7 km40,8 km, 38 min
Oosterhout9 km22 km, 28 min
Rijen11 km13,3 km, 18 min
Made12 km31,5 km, 36 min
Dongen14 km17,2 km, 22 min
Raamsdonksveer15 km31,1 km, 33 min

Vragen over straatwerk in Breda

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. We werken in de hele gemeente Breda en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Breda een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Breda; zie [een nieuwe uitrit in Breda](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Breda?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Breda?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten