Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Oosterhout

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Oosterhout's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtOosterhoutVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Oosterhout

Huizen en tuinen in Oosterhout

De gemeente Oosterhout telt volgens het CBS 26.790 woningen, waarvan 73% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 39% een tussenwoning, 17% een hoekwoning, 8% twee-onder-een-kap en 10% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (18%) is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Dommelbergen (60% van de woningen daar), de minste in Oosteind (10%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (22%) en tussen 1975 en 1985 (18%). Vanaf 2015 kwam er 11% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin.

Een eengezinswoning is in de gemeente Oosterhout gemiddeld 143 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 83 m².

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19456%173 m²
1945 tot 196510%130 m²
1965 tot 197522%134 m²
1975 tot 198518%132 m²
1985 tot 199516%135 m²
1995 tot 201517%170 m²
vanaf 201511%157 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Den Hout (80% van de woningen) en het zeldzaamst in Oosterheide (8%). Het dichtst bebouwd is Oosterhout-Centrum met 2.620 adressen per km², het ruimst Oosteind met 120.

12 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Dommelbergen5.75492%60%8%
Oosterheide4.03466%41%8%
Slotjes4.00258%27%17%
Oosterhout-Centrum3.54138%20%10%
Vrachelen3.13975%38%22%
Strijen1.59889%58%9%
West1.44584%39%27%
Dorst1.26195%31%48%
Leijsenakkers62799%35%46%
Oosteind51397%10%79%
Den Hout481100%11%80%
Industrieterrein Zuid57100%26%56%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Oosterhout telt 58.380 inwoners en gemiddeld 1.603 adressen per km². 61% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 387.000. Het aandeel koop loopt van 42% in Oosterheide tot 91% in Den Hout.

10 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Oosterhout-Centrum3.5412.62051%€ 329.000
Strijen1.5982.40954%€ 343.000
Slotjes4.0021.98952%€ 347.000
Leijsenakkers6271.90784%€ 509.000
West1.4451.72473%€ 428.000
Oosterheide4.0341.57042%€ 331.000
Dommelbergen5.7541.55164%€ 354.000
Vrachelen3.1391.00676%€ 498.000
Industrieterrein Zuid5736193%€ 350.000
Dorst1.26129187%€ 505.000

Wat de gemeente Oosterhout regelt

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Een boom in de tuin

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Tegels eruit, groen erin

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Parkeren en de bus

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer, Rijen, Breda en Kaatsheuvel.

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf OosterhoutRijden vanaf Tilburg
Made6 km31,5 km, 36 min
Dongen7 km17,2 km, 22 min
Raamsdonksveer7 km31,1 km, 33 min
Rijen8 km13,3 km, 18 min
Breda9 km33,6 km, 31 min
Kaatsheuvel12 km14,5 km, 18 min

Vragen over straatwerk in Oosterhout

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. We werken in de hele gemeente Oosterhout en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Oosterhout een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Oosterhout; zie [een nieuwe uitrit in Oosterhout](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Oosterhout?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten