Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Oosterhout

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Oosterhout, Dorst, Den Hout en Oosteind.

Opritten in Oosterhout

In de gemeente Oosterhout staan 26.790 woningen. 18% daarvan is vrijstaand (10%) of twee-onder-een-kap (8%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 8% in Oosterheide tot 80% in Den Hout (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Oosterhout; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Den Hout48180%59%91%
Oosteind51379%60%87%
Industrieterrein Zuid5756%14%93%
Dorst1.26148%29%87%
Leijsenakkers62746%28%84%
West1.44527%10%73%
Vrachelen3.13922%14%76%
Slotjes4.00217%5%52%

Oude en nieuwe opritten

Van vóór 1975 is 38% van de woningen, 28% is van 1995 of later. Bij jongere opritten ligt er vaak al een fundering; dan kijken we of die nog goed is of dat we de oprit alleen herstraten.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19456%
1945 tot 196510%
1965 tot 197522%
1975 tot 198518%
1985 tot 199516%
1995 tot 201517%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Oosterhout

Voor het maken of veranderen van een uitweg vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan; de regel staat sinds de Omgevingswet in het omgevingsplan. De leges voor deze activiteit zijn in 2026 € 228. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Oosterhout

Voor een container, steiger, bouwkeet of ander object op openbare grond vraag je in Oosterhout een omgevingsvergunning aan via het Omgevingsloket (activiteit 'voorwerp plaatsen in de openbare buitenruimte'). De gemeente beslist binnen 8 weken; de leges zijn in 2026 € 57 en daarnaast betaal je precariobelasting, afhankelijk van het aantal m2 en de duur. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Een boom in de tuin in Oosterhout

In Oosterhout heb je alleen een kapvergunning nodig als de boom op de gemeentelijke lijst van monumentale bomen staat; dat geldt ook voor stevig snoeien. Staat de boom niet op de lijst, dan is er geen vergunning nodig. De gemeente beslist binnen 8 weken en kan herplant als voorwaarde stellen. Bron

Tegels eruit, groen erin in Oosterhout

Met het Zapbudget voor klimaatvriendelijke tuinen krijg je € 10 per m² voor tegels die plaatsmaken voor planten of gras (€ 5 per m² voor grind of kunstgras, minimaal 5 m²), tot maximaal € 500. Een groen dak levert € 20 per m² op (maximaal € 750) en regenwateropvang € 0,25 per liter (maximaal € 500). Je vraagt de subsidie minstens 4 weken voor de start aan; de gratis Tegeltaxi rijdt in 2026 elke laatste vrijdag van de maand tot en met november, behalve in augustus. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

Volgens de Verordening Hemelwater 2023 moet je bij nieuwbouw met 30 m² of meer bebouwd oppervlak het regenwater op je eigen perceel vasthouden en verwerken. Bij een nieuwe woning telt naast het bebouwde oppervlak ook 30 m² tuinverharding mee. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer en Rijen.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen) en Oosterhout-Centrum (3.541 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

Vragen over oprit bestraten in Oosterhout

Moet ik in Oosterhout een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Oosterhout; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Oosterhout?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen en Raamsdonksveer.

Oprit bestraten in de buurt van Oosterhout

Oprit bestraten in Oosterhout?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten