Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Drunen

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Drunen's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtDrunenVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Drunen

Huizen en tuinen in Drunen

De gemeente Heusden telt volgens het CBS 20.307 woningen, waarvan 84% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 36% een tussenwoning, 18% een hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 19% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (31%) is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in Oudheusden (55% van de woningen daar), de minste in Herpt (9%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (18%) en tussen 1995 en 2015 (18%). Vanaf 2015 kwam er 10% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin.

Een eengezinswoning is in de gemeente Heusden gemiddeld 152 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 89 m².

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19457%219 m²
1945 tot 196515%130 m²
1965 tot 197518%135 m²
1975 tot 198515%146 m²
1985 tot 199516%144 m²
1995 tot 201518%180 m²
vanaf 201510%160 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Haarsteeg (78% van de woningen) en het zeldzaamst in Oudheusden (12%). Het dichtst bebouwd is Drunen met 1.527 adressen per km², het ruimst Herpt met 155.

10 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Drunen8.04083%42%23%
Vlijmen6.95682%36%27%
Oudheusden1.13595%55%12%
Haarsteeg97495%11%78%
Nieuwkuijk92391%21%58%
Heusden77572%40%13%
Elshout73397%18%67%
Herpt31697%9%78%
Hedikthuizen10895%0%95%
Heesbeen6494%0%93%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Heusden telt 46.365 inwoners en gemiddeld 1.120 adressen per km². 68% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 442.000. Het aandeel koop loopt van 48% in Heusden tot 92% in Herpt.

10 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
Drunen8.0401.52768%€ 425.000
Vlijmen6.9561.17866%€ 441.000
Nieuwkuijk92350679%€ 508.000
Oudheusden1.13548458%€ 322.000
Heusden77545348%€ 413.000
Elshout73340580%€ 507.000
Haarsteeg97433186%€ 562.000
Heesbeen6418883%€ 602.000
Herpt31615592%€ 567.000
Hedikthuizen1083484%€ 614.000

Wat de gemeente Heusden regelt

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Een boom in de tuin

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Tegels eruit, groen erin

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Parkeren en de bus

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught, Den Bosch, Tilburg en Oisterwijk. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf DrunenRijden vanaf Tilburg
Waalwijk5 km19 km, 23 min
Kaatsheuvel6 km14,5 km, 18 min
Vught9 km19,8 km, 26 min
Den Bosch11 km41,1 km, 39 min
Tilburg12 kmthuisbasis
Oisterwijk12 km14,8 km, 24 min

Vragen over straatwerk in Drunen

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. We werken in de hele gemeente Heusden en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Drunen een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Heusden; zie [een nieuwe uitrit in Drunen](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Drunen?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten