Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Breda

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Tuinen in Breda

In de gemeente Breda is 59% van de 89.383 woningen een eengezinswoning. Dat is minder dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. De woningtypes in de gemeente Breda zijn gemengd: 35% tussenwoning, 12% hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 7% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

Per wijk loopt dat uiteen van 11% in Breda centrum tot 88% in Prinsenbeek (eengezinswoningen).

28% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

8 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
Breda west16.08559%37%12%
Breda noord12.14552%40%10%
Breda oost11.64855%35%13%
Breda noord-west11.05279%51%19%
Breda centrum9.59011%9%2%
Breda zuid-oost9.17664%39%15%
Prinsenbeek5.28188%33%18%
Breda zuid3.93452%31%9%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (20%) en vóór 1945 (16%). 8% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197516%
1975 tot 198513%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Breda

Als eigenaar of huurder krijg je in Breda subsidie als je tegels in je tuin vervangt door beplanting: maximaal € 10 per m² (€ 5 per m² bij half-open verharding), tot € 1.500. Aanvragen kan tot uiterlijk 6 weken na de aanleg en in 2026 tot 15 december, zolang het gezamenlijke plafond van € 116.684 voor water en groen op eigen terrein niet op is. Je moet de beplanting minimaal 5 jaar onderhouden. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Breda

Zet je voor bouw- of sloopwerk maximaal 4 objecten (zoals een container, stenen, zand of tegels) korter dan een maand op openbare grond, dan meld je dat minimaal 7 dagen vooraf. Je betaalt precariobelasting: € 4,92 per m² per maand voor de eerste 5 m², daarna € 1,45 per extra m2 per maand. Bij langer dan een maand of meer dan 4 objecten vraag je een omgevingsvergunning 'roerende zaken opslaan' aan. Bron

Een nieuwe uitrit in Breda

Voor het maken of veranderen van een uitweg heb je in Breda een omgevingsvergunning nodig (APV artikel 2:6, of het nieuwe deel van het omgevingsplan). De leges zijn in 2026 € 254. Bron

Een boom in de tuin in Breda

Of je voor een boom in je tuin een kapvergunning nodig hebt, zie je op de bomenkaart van Breda (vergunningplichtige houtopstanden). Staat de boom niet op de kaart, dan heb je geen vergunning nodig; huur je, dan heb je ook toestemming van de eigenaar nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Vragen over tuin bestraten in Breda

Komen jullie bij een tussenwoning in Breda via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Breda subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Breda?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Tuin bestraten in de buurt van Breda

Tuin bestraten in Breda?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten