Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Goirle

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Goirle en Riel.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Goirle's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtGoirleVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenSon en BreugelVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Goirle

Huizen en tuinen in Goirle

De gemeente Goirle telt volgens het CBS 10.908 woningen, waarvan 83% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 38% een tussenwoning, 19% een hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 15% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (27%) is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Bij zoveel rijtjeshuizen zit de achtertuin vaak achter het huis zonder eigen oprit. Wij brengen zand en stenen dan via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Vertel bij je aanvraag hoe je tuin bereikbaar is. De meeste tussenwoningen staan in De Hoge Wal (56% van de woningen daar), de minste in Goirle-Centrum (15%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1975 en 1985 (25%) en tussen 1995 en 2015 (20%). Vanaf 2015 kwam er 9% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin.

Een eengezinswoning is in de gemeente Goirle gemiddeld 146 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 88 m².

Woningen in de gemeente Goirle op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 19458%170 m²
1945 tot 196510%134 m²
1965 tot 197517%137 m²
1975 tot 198525%137 m²
1985 tot 199512%135 m²
1995 tot 201520%164 m²
vanaf 20159%163 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Riel (58% van de woningen) en het zeldzaamst in De Hellen (11%). Het dichtst bebouwd is 't Ven met 1.780 adressen per km², het ruimst Riel met 337.

12 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
De Hellen1.78690%54%11%
Wildackers1.14173%30%25%
Riel1.07195%22%58%
Hoogeind1.02967%29%21%
De Boschkens89682%46%21%
De Groote Akkers855100%54%19%
Abcoven84769%34%17%
Grobbendonck78498%50%23%
Goirle-Centrum68841%15%13%
't Ven64699%25%55%
De Hoge Wal38690%56%16%
De Nieuwe Erven281100%54%24%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Goirle telt 24.468 inwoners en gemiddeld 1.215 adressen per km². 71% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 442.000. Het aandeel koop loopt van 44% in Hoogeind tot 86% in Riel.

10 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
't Ven6461.78084%€ 519.000
Goirle-Centrum6881.65152%€ 354.000
Hoogeind1.0291.63744%€ 333.000
Wildackers1.1411.55259%€ 353.000
Grobbendonck7841.52286%€ 466.000
Abcoven8471.38559%€ 378.000
De Hellen1.7861.24978%€ 413.000
De Groote Akkers8551.07974%€ 443.000
De Nieuwe Erven2811.00381%€ 475.000
De Boschkens89698678%€ 582.000

Wat de gemeente Goirle regelt

Een nieuwe uitrit in Goirle

Voor het aanleggen, verplaatsen of wijzigen van een uitweg heb je in Goirle een omgevingsvergunning nodig, aan te vragen via het Omgevingsloket met een situatietekening en een plattegrond. De leges bedragen € 910,30 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat

Een bouwcontainer op gemeentegrond kun je gratis melden als hij maximaal 4 weken blijft staan, niet groter is dan 6,00 x 2,45 x 2,60 m, op verharding staat en minstens 1,50 m van brandkranen en putten blijft; meld dit minimaal 4 weken vooraf. In andere gevallen is een ontheffing nodig, die € 187,85 kost (2026) en minimaal 8 weken vooraf moet worden aangevraagd. Bron

Een boom in de tuin

In Goirle is een kapvergunning nodig voor een boom op de Groene kaart met een stamomtrek van meer dan 32 cm op 1,30 m hoogte, voor elke boom met een omtrek boven 1 meter, voor monumentale bomen en bij meerdere bomen met samen meer dan 100 m² kroon. De leges zijn € 129,00 voor één boom en € 64,35 per extra boom (2026); fruitbomen zijn vrijgesteld. Bron

Tegels eruit, groen erin

Goirle heeft een afkoppelsubsidie voor eigenaren en huurders van bestaande gebouwen (niet in het buitengebied): ontharden van tuin, terras of oprit levert € 6 per m² op, plus € 4 per m² bij beplanting anders dan gras (maximaal 150 m²), en een regenton, infiltratievoorziening of wadi wordt voor 30% vergoed tot een vast maximum. Het jaarbudget is € 30.000 en aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst; het werk moet binnen 3 maanden na toekenning klaar zijn. Bron

Parkeren en de bus

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam, Oisterwijk, Rijen en Baarle-Nassau. In de gemeente Goirle geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf GoirleRijden vanaf Tilburg
Hilvarenbeek4 km10 km, 16 min
Tilburg7 kmthuisbasis
Alphen-Chaam7 km19,8 km, 22 min
Oisterwijk12 km14,8 km, 24 min
Rijen12 km13,3 km, 18 min
Baarle-Nassau12 km28,2 km, 29 min

Vragen over straatwerk in Goirle

Komen jullie ook in Riel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. We werken in de hele gemeente Goirle en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Goirle een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Goirle; zie [een nieuwe uitrit in Goirle](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Goirle?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Goirle?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten