Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Stratenmaker in Oisterwijk

Wij bestraten opritten, tuinen en terrassen, plaatsen schuttingen en lossen verzakking en wateroverlast op. In Oisterwijk, Moergestel, Haaren en Heukelom.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Oisterwijk's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtOisterwijkVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkRijenVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, alle 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Wat we doen in Oisterwijk

Huizen en tuinen in Oisterwijk

De gemeente Oisterwijk telt volgens het CBS 14.575 woningen, waarvan 81% eengezinswoningen: huizen met een eigen voor- en achtertuin. Van die eengezinswoningen is 26% een tussenwoning, 15% een hoekwoning, 16% twee-onder-een-kap en 23% vrijstaand. Het aandeel vrijstaand en twee-onder-een-kap (39%) is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Veel huizen hebben hier een zij- of voorkant waar we met materiaal bij kunnen. Dat scheelt sjouwen: we laden zand en stenen dicht bij de plek waar we bestraten. De meeste tussenwoningen staan in Pannenschuur (51% van de woningen daar), de minste in Buitengebied Moergestel Zuid-Oost (0%).

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1965 en 1975 (21%) en tussen 1995 en 2015 (17%). Vanaf 2015 kwam er 8% bij: in nieuwbouwwijken leggen we vaak de eerste bestrating in een tuin. Meer dan de helft is van vóór 1975 (45%). In oudere tuinen komen we geregeld bestrating tegen die in de loop van de jaren is gaan verzakken.

Een eengezinswoning is in de gemeente Oisterwijk gemiddeld 164 m² groot (gebruiksoppervlak), een appartement 93 m².

Woningen in de gemeente Oisterwijk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
vóór 194512%202 m²
1945 tot 196512%151 m²
1965 tot 197521%159 m²
1975 tot 198515%145 m²
1985 tot 199515%141 m²
1995 tot 201517%204 m²
vanaf 20158%178 m²

Per wijk

Vrijstaande huizen en twee-onder-een-kappers, waar meestal een eigen oprit bij hoort, zijn het talrijkst in Buitengebied Moergestel Zuid-Oost (95% van de woningen) en het zeldzaamst in Centrum Oisterwijk (10%). Het dichtst bebouwd is KVL terrein met 1.749 adressen per km², het ruimst Buitengebied Moergestel Zuid-Oost met 95.

12 van de 19 wijken van de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Pannenschuur2.43684%51%11%
Dorp Moergestel2.29086%22%47%
Dorp Haaren2.16685%17%53%
Waterhoef1.49974%32%22%
Centrum Oisterwijk1.45034%15%10%
't Westend1.23393%42%27%
Bunders978100%32%51%
Levenskerk70492%12%69%
KVL terrein34658%22%22%
Buitengebied Haaren33188%0%86%
Buitengebied Moergestel Zuid-Oost22496%0%95%
Klompven/Eikenven19993%3%88%

Dichtheid en koop per wijk

De gemeente Oisterwijk telt 33.108 inwoners en gemiddeld 944 adressen per km². 69% van de woningen is een koopwoning, meer dan het gemiddelde van 57% in de plaatsen waar we werken. De gemiddelde WOZ-waarde is € 515.000. Het aandeel koop loopt van 48% in Centrum Oisterwijk tot 94% in Bunders.

10 van de 19 wijken van de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²KoopWOZ gem.
KVL terrein3461.74959%€ 494.000
Centrum Oisterwijk1.4501.70248%€ 428.000
Pannenschuur2.4361.33763%€ 411.000
't Westend1.2331.29865%€ 392.000
Bunders9781.20594%€ 811.000
Levenskerk7041.18389%€ 722.000
Industrieterrein Kerkhoven Laarakkers751.15169%€ 719.000
Waterhoef1.4991.00457%€ 414.000
George Perklaan e.o.7693395%€ 689.000
Dorp Moergestel2.29065774%€ 480.000

Wat de gemeente Oisterwijk regelt

Een nieuwe uitrit in Oisterwijk

Een nieuwe of gewijzigde inrit meld je bij de gemeente Oisterwijk; geeft de gemeente toestemming, dan laat zij de inrit zelf aanleggen en betaal je de kosten. Binnen de bebouwde kom mag een inrit maximaal 3,5 meter breed zijn, daarbuiten 5 meter. Bron

Zand, stenen of een container op straat

Voor een bouwcontainer, stapel stenen of steiger op de weg vraag je in Oisterwijk eerst toestemming via het contactformulier of telefonisch. Het object mag maximaal 29 dagen staan en hooguit 20 m² beslaan, bij voorkeur op een parkeervak en nooit op de rijbaan, en je betaalt het geldende parkeertarief. Voldoe je niet aan deze voorwaarden, dan vraag je via het Omgevingsloket een omgevingsplanactiviteit aan. Bron

Een boom in de tuin

Binnen de bebouwde kom van Oisterwijk heb je een omgevingsvergunning nodig voor bomen op de Groene kaart of de bomenlijst. Buiten de bebouwde kom geldt de vergunningplicht ook voor bomen met een stamomtrek van 125 cm of meer op borsthoogte (diameter ongeveer 40 cm). Bron

Tegels eruit, groen erin

Oisterwijk doet mee aan het NK Tegelwippen en haalt gewipte tegels in de actieperiode gratis op met de Tegeltaxi, bij 2 tot 50 m² per aanvraag. Een gemeentelijke subsidie voor tegels eruit of afkoppelen staat niet op de pagina. Bron

Goed om te weten in Oisterwijk

In Oisterwijk moet regenwater zoveel mogelijk op eigen terrein worden opgevangen en verwerkt, bijvoorbeeld met een regenton, wadi of infiltratievoorziening, en mag je het niet zonder toestemming op het gemeentelijke riool aansluiten. Bij bouwen met een omgevingsvergunning regel je dit zelf op grond van de Verordening afvoer hemelwater en grondwater 2022. Bron

Parkeren en de bus

In het centrum van Oisterwijk betaal je voor parkeren, in Moergestel, Heukelom en Haaren parkeer je gratis. Ligt een bedrijf in de betaalde parkeerzone, dan kan online een parkeervergunning voor medewerkers worden aangevraagd, en voor straten met een blauwe zone is er een parkeerontheffing via het digitaal parkeerloket. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 14,8 km rijden naar Oisterwijk, ongeveer 24 minuten. Op dezelfde rit werken we in Boxtel, Oirschot, Hilvarenbeek, Vught, Tilburg en Goirle. In de gemeente Oisterwijk geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

Afstand hemelsbreed tussen de kernen; rijtijd via OSRM op OpenStreetMap-data, vanaf de Heuvel in Tilburg.
BuurplaatsHemelsbreed vanaf OisterwijkRijden vanaf Tilburg
Boxtel6 km21,6 km, 32 min
Oirschot9 km24,1 km, 26 min
Hilvarenbeek10 km10 km, 16 min
Vught10 km19,8 km, 26 min
Tilburg11 kmthuisbasis
Goirle12 km8,4 km, 12 min

Vragen over straatwerk in Oisterwijk

Komen jullie ook in Moergestel, Haaren en Heukelom?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 14,8 km rijden naar Oisterwijk, ongeveer 24 minuten. We werken in de hele gemeente Oisterwijk en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Heb ik in Oisterwijk een vergunning nodig voor een nieuwe oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Komt er een nieuwe uitrit over de stoep naar de straat, dan regel je dat met de gemeente Oisterwijk; zie [een nieuwe uitrit in Oisterwijk](#regels-kop) hierboven.

Moeten jullie bij mij door het huis?

Liever niet. Bij een tussenwoning brengen we zand en stenen via de achterom of de poort, met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan zeggen we dat bij het inmeten en dekken we de vloer af.

Wat kost een stratenmaker in Oisterwijk?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering die nodig is (een oprit vraagt meer dan een terras), de stenen en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Stratenmaker in de buurt

Straatwerk in Oisterwijk?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten