Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Breda

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Erfgrenzen in Breda

Van de eengezinswoningen in de gemeente Breda is 35% een tussenwoning en 12% een hoekwoning. Bij rijtjeshuizen deel je de schutting aan twee kanten met de buren; spreek de hoogte en de kosten samen af.

Bij een hoekwoning, hier 12% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 9% in Breda centrum tot 51% in Breda noord-west (tussenwoningen).

8 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Breda west16.08537%12%11%
Breda noord12.14540%10%2%
Breda oost11.64835%13%6%
Breda noord-west11.05251%19%9%
Breda centrum9.5909%2%0%
Breda zuid-oost9.17639%15%10%
Prinsenbeek5.28133%18%37%
Breda zuid3.93431%9%12%

Monumenten en oude kernen

16% van de woningen is van vóór 1945. Tussen oudere huizen staan vaker monumenten; bij een monument is ook een schutting niet vergunningvrij.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197516%
1975 tot 198513%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Breda

Of je voor een boom in je tuin een kapvergunning nodig hebt, zie je op de bomenkaart van Breda (vergunningplichtige houtopstanden). Staat de boom niet op de kaart, dan heb je geen vergunning nodig; huur je, dan heb je ook toestemming van de eigenaar nodig. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Breda

Zet je voor bouw- of sloopwerk maximaal 4 objecten (zoals een container, stenen, zand of tegels) korter dan een maand op openbare grond, dan meld je dat minimaal 7 dagen vooraf. Je betaalt precariobelasting: € 4,92 per m² per maand voor de eerste 5 m², daarna € 1,45 per extra m2 per maand. Bij langer dan een maand of meer dan 4 objecten vraag je een omgevingsvergunning 'roerende zaken opslaan' aan. Bron

Een nieuwe uitrit in Breda

Voor het maken of veranderen van een uitweg heb je in Breda een omgevingsvergunning nodig (APV artikel 2:6, of het nieuwe deel van het omgevingsplan). De leges zijn in 2026 € 254. Bron

Tegels eruit, groen erin in Breda

Als eigenaar of huurder krijg je in Breda subsidie als je tegels in je tuin vervangt door beplanting: maximaal € 10 per m² (€ 5 per m² bij half-open verharding), tot € 1.500. Aanvragen kan tot uiterlijk 6 weken na de aanleg en in 2026 tot 15 december, zolang het gezamenlijke plafond van € 116.684 voor water en groen op eigen terrein niet op is. Je moet de beplanting minimaal 5 jaar onderhouden. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Vragen over schutting plaatsen in Breda

Moet ik in Breda een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Breda?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Schutting plaatsen in de buurt van Breda

Schutting plaatsen in Breda?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten