Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Breda

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Randen in Breda

12% van de woningen in de gemeente Breda is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 35% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 0% in Breda centrum tot 54% in Ulvenhout (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Ulvenhout54%16%13%574
Bavel43%31%15%889
Prinsenbeek37%33%18%1.166
Teteringen34%33%19%978
Breda zuid12%31%9%2.934
Breda west11%37%12%2.499
Breda zuid-oost10%39%15%2.303
Breda noord-west9%51%19%1.282

Leeftijd van de wijken

28% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 47% vóór 1975. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197547%
1965 tot 199542%
vanaf 199528%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Breda

Voor het maken of veranderen van een uitweg heb je in Breda een omgevingsvergunning nodig (APV artikel 2:6, of het nieuwe deel van het omgevingsplan). De leges zijn in 2026 € 254. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Breda

Zet je voor bouw- of sloopwerk maximaal 4 objecten (zoals een container, stenen, zand of tegels) korter dan een maand op openbare grond, dan meld je dat minimaal 7 dagen vooraf. Je betaalt precariobelasting: € 4,92 per m² per maand voor de eerste 5 m², daarna € 1,45 per extra m2 per maand. Bij langer dan een maand of meer dan 4 objecten vraag je een omgevingsvergunning 'roerende zaken opslaan' aan. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Een boom in de tuin in Breda

Of je voor een boom in je tuin een kapvergunning nodig hebt, zie je op de bomenkaart van Breda (vergunningplichtige houtopstanden). Staat de boom niet op de kaart, dan heb je geen vergunning nodig; huur je, dan heb je ook toestemming van de eigenaar nodig. Bron

Tegels eruit, groen erin in Breda

Als eigenaar of huurder krijg je in Breda subsidie als je tegels in je tuin vervangt door beplanting: maximaal € 10 per m² (€ 5 per m² bij half-open verharding), tot € 1.500. Aanvragen kan tot uiterlijk 6 weken na de aanleg en in 2026 tot 15 december, zolang het gezamenlijke plafond van € 116.684 voor water en groen op eigen terrein niet op is. Je moet de beplanting minimaal 5 jaar onderhouden. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Vragen over opsluitbanden in Breda

Plaatsen jullie in Breda ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Breda?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Opsluitbanden in de buurt van Breda

Opsluitbanden in Breda?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten