Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Made

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Randen in Made

42% van de woningen in de gemeente Drimmelen is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Tussenwoningen zijn hier 29% van de eengezinswoningen; daar gaat het vaker om de rand van een terras of border.

Per wijk loopt dat uiteen van 27% in Terheijden tot 80% in Drimmelen (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Drimmelen80%7%9%65
Wagenberg70%13%11%272
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek63%16%12%178
Lage Zwaluwe44%29%16%390
Made40%28%16%1.193
Terheijden27%40%18%818

Leeftijd van de wijken

24% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 46% vóór 1975. Dat is minder dan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197546%
1965 tot 199549%
vanaf 199524%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Made

Volgens de APV van Drimmelen mag je zonder omgevingsvergunning van het college geen uitweg naar de weg maken of een bestaande uitweg veranderen. De gemeente kan weigeren bij gevaar voor het verkeer, onnodig verlies van openbare parkeerplaatsen of onaanvaardbare aantasting van openbaar groen. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Drimmelen

Voor een container of ander object in de openbare ruimte doe je in Drimmelen een gratis melding gebruik openbaar gebied, minimaal 2 weken voor het plaatsen; binnen 5 werkdagen krijg je per mail bericht. Schade door de plaatsing meld en herstel je direct, anders brengt de gemeente de reparatiekosten bij je in rekening. Bron

Een boom in de tuin in Drimmelen

In Drimmelen geldt de kapvergunningplicht voor bomen en houtopstanden die op de Waardevolle bomenkaart staan. De APV noemt daarbij geen grens voor stamomtrek of diameter. Bron

Tegels eruit, groen erin in Drimmelen

Met de Subsidie Klimaatbestendig Drimmelen krijg je onder meer € 6 per m² voor tegels eruit en groen erin (maximaal € 600), € 5 per m² voor afkoppelen van regenwater (maximaal € 500) en 50% van een regenton (maximaal € 100 per ton, hooguit 2). Per huishouden kun je in totaal tot € 3.000 krijgen; aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst tot het subsidieplafond. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen en Breda. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen) en Wagenberg (889 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Vragen over opsluitbanden in Made

Plaatsen jullie in Made ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Made?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout en Dongen.

Opsluitbanden in de buurt van Made

Opsluitbanden in Made?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten