Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Made

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Opritten in Made

In de gemeente Drimmelen staan 12.425 woningen. 42% daarvan is vrijstaand (26%) of twee-onder-een-kap (16%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 27% in Terheijden tot 80% in Drimmelen (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Drimmelen; wat die vraagt, staat hieronder.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Drimmelen23480%53%78%
Wagenberg88970%44%81%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74863%41%77%
Lage Zwaluwe1.92044%31%68%
Made5.76340%25%71%
Terheijden2.81627%14%71%

Oude en nieuwe opritten

46% van de woningen is gebouwd vóór 1975. Bij oudere opritten komen we vaak een dunne zandlaag tegen zonder puinfundering; dan graven we dieper uit voordat we opnieuw straten.

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194513%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198518%
1985 tot 199513%
1995 tot 201516%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Made

Volgens de APV van Drimmelen mag je zonder omgevingsvergunning van het college geen uitweg naar de weg maken of een bestaande uitweg veranderen. De gemeente kan weigeren bij gevaar voor het verkeer, onnodig verlies van openbare parkeerplaatsen of onaanvaardbare aantasting van openbaar groen. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Drimmelen

Voor een container of ander object in de openbare ruimte doe je in Drimmelen een gratis melding gebruik openbaar gebied, minimaal 2 weken voor het plaatsen; binnen 5 werkdagen krijg je per mail bericht. Schade door de plaatsing meld en herstel je direct, anders brengt de gemeente de reparatiekosten bij je in rekening. Bron

Een boom in de tuin in Drimmelen

In Drimmelen geldt de kapvergunningplicht voor bomen en houtopstanden die op de Waardevolle bomenkaart staan. De APV noemt daarbij geen grens voor stamomtrek of diameter. Bron

Tegels eruit, groen erin in Drimmelen

Met de Subsidie Klimaatbestendig Drimmelen krijg je onder meer € 6 per m² voor tegels eruit en groen erin (maximaal € 600), € 5 per m² voor afkoppelen van regenwater (maximaal € 500) en 50% van een regenton (maximaal € 100 per ton, hooguit 2). Per huishouden kun je in totaal tot € 3.000 krijgen; aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst tot het subsidieplafond. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen en Breda. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen) en Wagenberg (889 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Vragen over oprit bestraten in Made

Moet ik in Made een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Drimmelen; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Made?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout en Dongen.

Oprit bestraten in de buurt van Made

Oprit bestraten in Made?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten