Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Made

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Made, Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Terrassen in Made

De gemeente Drimmelen telt 28.295 inwoners en gemiddeld 833 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is Made (1.193 adressen per km²), de ruimste Drimmelen (65).

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Made5.7631.19384%40%
Terheijden2.81681886%27%
Lage Zwaluwe1.92039090%44%
Wagenberg88927293%70%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74817892%63%
Drimmelen2346597%80%

Bereikbaarheid

42% van de woningen in de gemeente Drimmelen is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Daar kunnen we vaak via de zijkant of de oprit met materiaal tot dicht bij het werk komen.

Met 72% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Drimmelen

Met de Subsidie Klimaatbestendig Drimmelen krijg je onder meer € 6 per m² voor tegels eruit en groen erin (maximaal € 600), € 5 per m² voor afkoppelen van regenwater (maximaal € 500) en 50% van een regenton (maximaal € 100 per ton, hooguit 2). Per huishouden kun je in totaal tot € 3.000 krijgen; aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst tot het subsidieplafond. Bron

Een boom in de tuin in Drimmelen

In Drimmelen geldt de kapvergunningplicht voor bomen en houtopstanden die op de Waardevolle bomenkaart staan. De APV noemt daarbij geen grens voor stamomtrek of diameter. Bron

Een nieuwe uitrit in Made

Volgens de APV van Drimmelen mag je zonder omgevingsvergunning van het college geen uitweg naar de weg maken of een bestaande uitweg veranderen. De gemeente kan weigeren bij gevaar voor het verkeer, onnodig verlies van openbare parkeerplaatsen of onaanvaardbare aantasting van openbaar groen. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Drimmelen

Voor een container of ander object in de openbare ruimte doe je in Drimmelen een gratis melding gebruik openbaar gebied, minimaal 2 weken voor het plaatsen; binnen 5 werkdagen krijg je per mail bericht. Schade door de plaatsing meld en herstel je direct, anders brengt de gemeente de reparatiekosten bij je in rekening. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen en Breda. In de gemeente Drimmelen geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen) en Wagenberg (889 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Vragen over terras aanleggen in Made

Hoe groot is een terras in Made meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Made?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout en Dongen.

Terras aanleggen in de buurt van Made

Terras aanleggen in Made?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten