Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Etten-Leur

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Etten-Leur.

Randen in Etten-Leur

19% van de woningen in de gemeente Etten-Leur is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 43% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 14% in Midden woongebied tot 98% in Zuid landelijk gebied (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Zuid landelijk gebied98%0%0%119
Midden landelijk gebied97%0%0%307
Zuid bedrijventerrein West92%0%0%717
Noord landelijk gebied73%15%12%362
Zuid woongebied16%45%16%1.841
Noord woongebied15%47%18%1.726
Midden woongebied14%43%18%2.187

Leeftijd van de wijken

39% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 32% vóór 1975. Dat is meer dan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Etten-Leur op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197532%
1965 tot 199549%
vanaf 199539%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Etten-Leur

Een nieuwe of bredere inrit meld je in Etten-Leur gratis bij de gemeente. Je mag de uitweg niet zelf aanleggen: de gemeente doet dat nadat je opdracht hebt gegeven en de aanlegkosten hebt betaald, inclusief het eventueel verplaatsen van obstakels of groen; verbiedt het college de uitweg niet binnen 8 weken na een complete melding, dan kan hij worden aangelegd. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Etten-Leur

Voor een container of ander tijdelijk bouwobject op openbare grond volstaat in Etten-Leur meestal een gratis melding, minimaal 5 werkdagen vooraf, als het maximaal 7 dagen staat, niet groter is dan 5 bij 2 meter en er 1,5 meter stoep vrij blijft. Anders heb je een objectvergunning nodig: € 122 voor een week, € 244 voor een maand en € 489 voor zes maanden. Bron

Parkeren voor de bus in Etten-Leur

De gemeente kent onder meer de parkeervergunningen 'Parkeren voor dienstverleners centrum', 'Parkeren voor werknemers centrum' en 'Parkeren voor ondernemers'. Prijzen en voorwaarden staan niet op de overzichtspagina, voor bedrijfsbussen verwijst de gemeente naar telefoonnummer 14 076. Bron

Een boom in de tuin in Etten-Leur

In Etten-Leur mag je een boom die niet op de Beschermde bomenlijst staat zonder vergunning kappen. Voor een beschermde boom vraag je een vergunning aan via het Omgevingsloket; de behandeling kost € 86. Bron

Tegels eruit, groen erin in Etten-Leur

Etten-Leur geeft subsidie voor een groen dak van maximaal € 750 per woning, als het dak hooguit 6 maanden geleden is aangelegd en minimaal 30 liter water per m² bergt. Per adres kun je deze subsidie één keer krijgen. Bron

Goed om te weten in Etten-Leur

Ga je in Etten-Leur bouwen, verbouwen of verharden, dan geldt de hemelwaterverordening: in het algemeen moet je 60 liter regenwater per m² verharding op eigen terrein kunnen bergen. Welke voorziening je daarvoor kiest, bepaal je zelf. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout, Made en Rijen. In de gemeente Etten-Leur geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Etten-Leur telt 9 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Noord woongebied (8.363 woningen), Zuid woongebied (5.930 woningen), Midden woongebied (5.071 woningen) en Zuid landelijk gebied (453 woningen).

Vragen over opsluitbanden in Etten-Leur

Plaatsen jullie in Etten-Leur ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Etten-Leur?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Breda, Oosterhout en Made?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout en Made.

Opsluitbanden in de buurt van Etten-Leur

Opsluitbanden in Etten-Leur?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten