Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Drunen

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Terrassen in Drunen

De gemeente Heusden telt 46.365 inwoners en gemiddeld 1.120 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is Drunen (1.527 adressen per km²), de ruimste Herpt (155).

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Drunen8.0401.52783%23%
Vlijmen6.9561.17882%27%
Nieuwkuijk92350691%58%
Oudheusden1.13548495%12%
Heusden77545372%13%
Elshout73340597%67%
Haarsteeg97433195%78%
Heesbeen6418894%93%

Bereikbaarheid

31% van de woningen in de gemeente Heusden is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Daar kunnen we vaak via de zijkant of de oprit met materiaal tot dicht bij het werk komen.

68% is een koopwoning, 25% huur van een corporatie en 6% particuliere huur. Bij huur is toestemming van de verhuurder nodig.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Heusden

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Een boom in de tuin in Heusden

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Heusden

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Vragen over terras aanleggen in Drunen

Hoe groot is een terras in Drunen meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Drunen?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Terras aanleggen in de buurt van Drunen

Terras aanleggen in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten