Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Drunen

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Erfgrenzen in Drunen

Van de eengezinswoningen in de gemeente Heusden is 36% een tussenwoning en 18% een hoekwoning. Bij rijtjeshuizen deel je de schutting aan twee kanten met de buren; spreek de hoogte en de kosten samen af.

Bij een hoekwoning, hier 18% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 9% in Herpt tot 55% in Oudheusden (tussenwoningen).

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Drunen8.04042%18%23%
Vlijmen6.95636%19%27%
Oudheusden1.13555%28%12%
Haarsteeg97411%7%78%
Nieuwkuijk92321%13%58%
Heusden77540%19%13%
Elshout73318%12%67%
Herpt3169%9%78%

Monumenten en oude kernen

7% van de woningen is van vóór 1945. Woon je in een monument, dan is een schutting niet vergunningvrij; vraag het eerst na bij de gemeente Heusden.

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19457%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198515%
1985 tot 199516%
1995 tot 201518%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Heusden

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Heusden

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Tegels eruit, groen erin in Heusden

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Vragen over schutting plaatsen in Drunen

Moet ik in Drunen een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Drunen?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Schutting plaatsen in de buurt van Drunen

Schutting plaatsen in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten