Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Tilburg

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Terrassen in Tilburg

De gemeente Tilburg telt 230.357 inwoners en gemiddeld 2.935 adressen per km². Dat is meer dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. In zo’n dichtbebouwde gemeente zijn achtertuinen vaak klein; daar wordt het terras al snel de hele tuin, en dan is een groenstrook voor het water extra belangrijk.

De dichtst bebouwde wijk is Binnenstad (5.682 adressen per km²), de ruimste Biezenmortel (104).

8 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Binnenstad5.0595.68210%0%
Sint Anna1.5035.40364%3%
Theresia2.4505.34644%2%
Spoorzone Zuid1.0855.3382%0%
Spoorzone Noord3535.3031%0%
Noordhoek2.9955.26835%0%
Trouwlaan - Uitvindersbuurt2.1414.95448%1%
Bouwmeester2.1064.93966%1%

Bereikbaarheid

Van de eengezinswoningen in de gemeente Tilburg is 40% een tussenwoning. Daar komen we meestal via de achterom of de poort de tuin in, met kruiwagen of minidumper.

31% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Tilburg

Met de Subsidie Klimaatbestendig Tilburg krijgen particulieren € 10 per m² voor tegels vervangen door groen en € 5 per m² voor halfverharding, en 60% van de kosten voor afkoppelen van regenwater, infiltratie of waterberging, tot maximaal € 2.500 per perceel. Het ontstende oppervlak moet minstens 6 m² zijn, je stuurt een offerte mee en het werk mag nog niet begonnen zijn. De regeling met deze bedragen geldt van 2024 tot en met 2027. Bron

Goed om te weten in Tilburg

Wie in Tilburg een nieuwe woning bouwt, krijgt te maken met klimaatscores die bepalen hoeveel verharding er op het perceel maximaal mag komen. Bron

Een boom in de tuin in Tilburg

Volgens de Bomenverordening Tilburg 2024 hangt de kapvergunning af van de zone op de boomwaardekaart: een monumentale boom op de kaart is altijd vergunningplichtig, in eco- of klimaatwaardezones geldt dit vanaf 40 cm stamomtrek op 1,30 m hoogte, en in de basiszone vanaf 65 cm op percelen kleiner dan 500 m². Een boom in de basiszone in een tuin kleiner dan 100 m² van de bewoner is vrijgesteld, net als fruitbomen. Bron

Een nieuwe uitrit in Tilburg

Een nieuwe of gewijzigde inrit meld je in Tilburg met het formulier Inrit. De gemeente stuurt daarna een uitvoeringstekening en een lijst met aannemers bij wie je een offerte opvraagt; de betaling regel je zelf met die aannemer. Moet er voor de inrit een lantaarnpaal of boom weg, dan zijn die kosten ook voor jou. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Tilburg

Een object voor bouw- of sloopwerk (zoals een container) mag zonder vergunning of melding in de openbare ruimte staan als het kleiner is dan 15 m², hooguit 4 weken blijft staan, er op eigen grond geen plek is en het op verharding staat met minimaal 60 cm vrije doorgang. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je via het Omgevingsloket een omgevingsvergunning aan voor de activiteit roerende zaken opslaan, met een beslistermijn van 8 weken. Daarbij betaal je leges en precariobelasting; bedragen staan niet op de pagina. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen en Kaatsheuvel.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen) en Binnenstad (5.059 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Vragen over terras aanleggen in Tilburg

Hoe groot is een terras in Tilburg meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Tilburg?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen en Rijen.

Terras aanleggen in de buurt van Tilburg

Terras aanleggen in Tilburg?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten