Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Drunen

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Randen in Drunen

31% van de woningen in de gemeente Heusden is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 36% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 12% in Oudheusden tot 78% in Haarsteeg (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Hedikthuizen95%0%0%34
Heesbeen93%0%0%188
Haarsteeg78%11%7%331
Herpt78%9%9%155
Elshout67%18%12%405
Nieuwkuijk58%21%13%506
Vlijmen27%36%19%1.178
Drunen23%42%18%1.527

Leeftijd van de wijken

28% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 40% vóór 1975. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197540%
1965 tot 199549%
vanaf 199528%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Heusden

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Een boom in de tuin in Heusden

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Tegels eruit, groen erin in Heusden

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Vragen over opsluitbanden in Drunen

Plaatsen jullie in Drunen ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Drunen?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Opsluitbanden in de buurt van Drunen

Opsluitbanden in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten