Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Den Bosch

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Terrassen in Den Bosch

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 161.530 inwoners en gemiddeld 2.064 adressen per km². Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. In zo’n dichtbebouwde gemeente zijn achtertuinen vaak klein; daar wordt het terras al snel de hele tuin, en dan is een groenstrook voor het water extra belangrijk.

De dichtst bebouwde wijk is Binnenstad (4.135 adressen per km²), de ruimste Vinkel (179).

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Binnenstad8.9064.13514%2%
Muntel / Vliert3.6323.55243%3%
Zuidoost6.9522.50544%4%
Graafsepoort7.0032.40557%8%
West11.8812.09342%4%
Noord9.2061.84273%4%
Maaspoort7.3821.48974%10%
Rosmalen-Noord5.6551.48480%26%

Bereikbaarheid

De woningtypes in de gemeente 's-Hertogenbosch zijn gemengd: 34% tussenwoning, 13% hoekwoning, 5% twee-onder-een-kap en 8% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

33% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Den Bosch

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Een boom in de tuin in Den Bosch

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat in Den Bosch

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Vragen over terras aanleggen in Den Bosch

Hoe groot is een terras in Den Bosch meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Den Bosch?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Terras aanleggen in de buurt van Den Bosch

Terras aanleggen in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten