Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Drunen

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Opritten in Drunen

In de gemeente Heusden staan 20.307 woningen. 31% daarvan is vrijstaand (19%) of twee-onder-een-kap (12%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is meer dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 12% in Oudheusden tot 78% in Haarsteeg (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Heusden; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Hedikthuizen10895%83%84%
Heesbeen6493%84%83%
Haarsteeg97478%51%86%
Herpt31678%60%92%
Elshout73367%52%80%
Nieuwkuijk92358%40%79%
Vlijmen6.95627%16%66%
Drunen8.04023%13%68%

Oude en nieuwe opritten

Van vóór 1975 is 40% van de woningen, 28% is van 1995 of later. Bij jongere opritten ligt er vaak al een fundering; dan kijken we of die nog goed is of dat we de oprit alleen herstraten.

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19457%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198515%
1985 tot 199516%
1995 tot 201518%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Heusden

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Een boom in de tuin in Heusden

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Tegels eruit, groen erin in Heusden

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Vragen over oprit bestraten in Drunen

Moet ik in Drunen een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Heusden; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Drunen?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Oprit bestraten in de buurt van Drunen

Oprit bestraten in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten