Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Drainage tuin in Drunen

Wij zorgen dat het regenwater uit je tuin weg kan: drainage, kratten of grind. In Drunen, Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Water in de tuin in Drunen

Met gemiddeld 1.120 adressen per km² is de gemeente Heusden gemiddeld bebouwd; de kernen zijn dicht, de randen ruimer. Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken.

Het dichtst bebouwd is Drunen, het ruimst Herpt.

De gemeente Heusden heeft een regeling voor groen of regenwater; die staat hieronder. Vraag hem aan voordat het werk begint.

8 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²Eengezins
Drunen8.0401.52783%
Vlijmen6.9561.17882%
Nieuwkuijk92350691%
Oudheusden1.13548495%
Heusden77545372%
Elshout73340597%
Haarsteeg97433195%
Heesbeen6418894%

Nieuwbouw en oudere wijken

10% van de woningen is van 2015 of later. Bij nieuwbouw ligt de tuin vaak nog kaal en is het een goed moment om drainage of kratten mee te nemen, voordat er bestraat wordt.

Woningen in de gemeente Heusden op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19457%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198515%
1985 tot 199516%
1995 tot 201518%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten en testen, klic-melding, sleuf of kuil, aansluiten en afwerken. We kijken waar het water blijft staan, waar de regenpijpen heen gaan en doen een emmertest om te zien hoe snel de grond water opneemt. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Drainage of een overloop op het riool aansluiten zonder overleg met de gemeente.
  • Water naar de buren afvoeren.
  • Werk aan het riool in of onder het huis.

Tegels eruit, groen erin in Heusden

Met de watersubsidie krijg je € 12 per m² als je minimaal 25 m² verhard oppervlak afkoppelt en het water op eigen terrein bergt en laat infiltreren, met een maximum van € 600; een groen dak (vanaf 10 m²) levert € 40 per m² op, maximaal € 750. De subsidie loopt zolang er budget is en je vraagt hem aan nadat de maatregel is uitgevoerd. Daarnaast rijdt er regelmatig een gratis Tegeltaxi voor gewipte tegels (maximaal 100 m² per adres). Bron

Goed om te weten in Drunen

De Verordening fysieke leefomgeving Heusden bepaalt dat je bij nieuwe situaties regenwater van een bouwwerk of verharding niet op het openbare riool of de straat mag lozen, tenzij je op eigen terrein een hemelwaterberging aanlegt en in stand houdt. Voor bestaande situaties kan de gemeente gebieden aanwijzen waar dat ook geldt. Bron

Een boom in de tuin in Heusden

In Heusden heb je een omgevingsvergunning nodig om een boom te kappen, behalve als de stamomtrek op 130 cm hoogte maximaal 150 cm is of als de boom op een perceel kleiner dan 400 m² staat. Ook voor fruitbomen geldt geen vergunningplicht. Bron

Een nieuwe uitrit in Drunen

Voor een nieuwe of gewijzigde in- of uitrit vraag je in Heusden een omgevingsvergunning aan (activiteit 'uitweg/uitrit'). De leges zijn in 2026 € 181,30. De gemeente kan weigeren vanwege verkeersveiligheid, het straatbeeld, openbaar groen of het verlies van een openbare parkeerplaats. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Heusden

Zet je bouwmaterialen, een container of een steiger langer dan één dag op of aan de openbare weg, dan doe je minimaal twee weken van tevoren een melding; dat is gratis. Plaatsen mag alleen op de stoep of op een plek waar parkeren is toegestaan, op minimaal 10 meter van kruisingen en inritten, met 1,50 meter vrije doorgang voor voetgangers. Kun je niet aan de voorwaarden voldoen, dan kan maatwerk via een vergunning (volgens de pagina € 37). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught en Den Bosch. In de gemeente Heusden geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen) en Haarsteeg (974 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Vragen over drainage en grind in Drunen

Werkt drainage in Drunen?

Op zandgrond zakt water meestal goed weg, op klei of bij hoog grondwater minder. Met een emmertest bij het inmeten weten we het.

Wat kost drainage in Drunen?

Dat hangt af van het aantal meters buis, het aantal kratten, de grond en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel en Vught.

Drainage en grind in de buurt van Drunen

Drainage en grind in Drunen?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten