Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Tilburg

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Opritten in Tilburg

In de gemeente Tilburg staan 107.966 woningen. 9% daarvan is vrijstaand (4%) of twee-onder-een-kap (5%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 0% in Heyhoef tot 68% in Biezenmortel (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Tilburg; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Buitengebied Tilburg Noord-Oost9593%85%76%
Bosscheweg9670%43%92%
Biezenmortel60268%41%64%
Udenhout3.70049%22%73%
Buitengebied Tilburg Zuid-West30640%33%25%
Berkel-Enschot5.98339%20%77%
De Blaak2.44133%17%94%
Ind.terrein Loven21226%18%83%

Oude en nieuwe opritten

46% van de woningen is gebouwd vóór 1975. Bij oudere opritten komen we vaak een dunne zandlaag tegen zonder puinfundering; dan graven we dieper uit voordat we opnieuw straten.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194517%
1945 tot 196513%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199512%
1995 tot 201521%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Tilburg

Een nieuwe of gewijzigde inrit meld je in Tilburg met het formulier Inrit. De gemeente stuurt daarna een uitvoeringstekening en een lijst met aannemers bij wie je een offerte opvraagt; de betaling regel je zelf met die aannemer. Moet er voor de inrit een lantaarnpaal of boom weg, dan zijn die kosten ook voor jou. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Tilburg

Een object voor bouw- of sloopwerk (zoals een container) mag zonder vergunning of melding in de openbare ruimte staan als het kleiner is dan 15 m², hooguit 4 weken blijft staan, er op eigen grond geen plek is en het op verharding staat met minimaal 60 cm vrije doorgang. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je via het Omgevingsloket een omgevingsvergunning aan voor de activiteit roerende zaken opslaan, met een beslistermijn van 8 weken. Daarbij betaal je leges en precariobelasting; bedragen staan niet op de pagina. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Een boom in de tuin in Tilburg

Volgens de Bomenverordening Tilburg 2024 hangt de kapvergunning af van de zone op de boomwaardekaart: een monumentale boom op de kaart is altijd vergunningplichtig, in eco- of klimaatwaardezones geldt dit vanaf 40 cm stamomtrek op 1,30 m hoogte, en in de basiszone vanaf 65 cm op percelen kleiner dan 500 m². Een boom in de basiszone in een tuin kleiner dan 100 m² van de bewoner is vrijgesteld, net als fruitbomen. Bron

Tegels eruit, groen erin in Tilburg

Met de Subsidie Klimaatbestendig Tilburg krijgen particulieren € 10 per m² voor tegels vervangen door groen en € 5 per m² voor halfverharding, en 60% van de kosten voor afkoppelen van regenwater, infiltratie of waterberging, tot maximaal € 2.500 per perceel. Het ontstende oppervlak moet minstens 6 m² zijn, je stuurt een offerte mee en het werk mag nog niet begonnen zijn. De regeling met deze bedragen geldt van 2024 tot en met 2027. Bron

Goed om te weten in Tilburg

Wie in Tilburg een nieuwe woning bouwt, krijgt te maken met klimaatscores die bepalen hoeveel verharding er op het perceel maximaal mag komen. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen en Kaatsheuvel.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen) en Binnenstad (5.059 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Vragen over oprit bestraten in Tilburg

Moet ik in Tilburg een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Tilburg; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Tilburg?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen en Rijen.

Oprit bestraten in de buurt van Tilburg

Oprit bestraten in Tilburg?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten