Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Den Bosch

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Opritten in Den Bosch

In de gemeente 's-Hertogenbosch staan 77.825 woningen. 13% daarvan is vrijstaand (8%) of twee-onder-een-kap (5%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 2% in Binnenstad tot 79% in Vinkel (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Den Bosch; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Vinkel1.09079%60%82%
Nuland1.94462%38%70%
Rosmalen-Zuid4.05534%22%78%
Engelen2.38534%21%89%
Empel2.48327%17%78%
Rosmalen-Noord5.65526%17%70%
De Groote Wielen4.27115%5%64%
Maaspoort7.38210%6%69%

Oude en nieuwe opritten

Van vóór 1975 is 43% van de woningen, 30% is van 1995 of later. Bij jongere opritten ligt er vaak al een fundering; dan kijken we of die nog goed is of dat we de oprit alleen herstraten.

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196515%
1965 tot 197517%
1975 tot 198514%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat in Den Bosch

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Een boom in de tuin in Den Bosch

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Tegels eruit, groen erin in Den Bosch

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Vragen over oprit bestraten in Den Bosch

Moet ik in Den Bosch een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Den Bosch; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Den Bosch?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Oprit bestraten in de buurt van Den Bosch

Oprit bestraten in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten