Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Drainage tuin in Den Bosch

Wij zorgen dat het regenwater uit je tuin weg kan: drainage, kratten of grind. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Water in de tuin in Den Bosch

Met gemiddeld 2.064 adressen per km² is de gemeente 's-Hertogenbosch dicht bebouwd: veel daken en bestrating, weinig grond waar een bui in kan zakken. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken.

Het dichtst bebouwd is Binnenstad, het ruimst Vinkel.

De gemeente Den Bosch heeft een regeling voor groen of regenwater; die staat hieronder. Vraag hem aan voordat het werk begint.

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²Eengezins
Binnenstad8.9064.13514%
Muntel / Vliert3.6323.55243%
Zuidoost6.9522.50544%
Graafsepoort7.0032.40557%
West11.8812.09342%
Noord9.2061.84273%
Maaspoort7.3821.48974%
Rosmalen-Noord5.6551.48480%

Nieuwbouw en oudere wijken

10% van de woningen is van 2015 of later. Bij nieuwbouw ligt de tuin vaak nog kaal en is het een goed moment om drainage of kratten mee te nemen, voordat er bestraat wordt.

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196515%
1965 tot 197517%
1975 tot 198514%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten en testen, klic-melding, sleuf of kuil, aansluiten en afwerken. We kijken waar het water blijft staan, waar de regenpijpen heen gaan en doen een emmertest om te zien hoe snel de grond water opneemt. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Drainage of een overloop op het riool aansluiten zonder overleg met de gemeente.
  • Water naar de buren afvoeren.
  • Werk aan het riool in of onder het huis.

Tegels eruit, groen erin in Den Bosch

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Een boom in de tuin in Den Bosch

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat in Den Bosch

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Vragen over drainage en grind in Den Bosch

Werkt drainage in Den Bosch?

Op zandgrond zakt water meestal goed weg, op klei of bij hoog grondwater minder. Met een emmertest bij het inmeten weten we het.

Wat kost drainage in Den Bosch?

Dat hangt af van het aantal meters buis, het aantal kratten, de grond en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Drainage en grind in de buurt van Den Bosch

Drainage en grind in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten