Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Drainage tuin in Tilburg

Wij zorgen dat het regenwater uit je tuin weg kan: drainage, kratten of grind. In Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Water in de tuin in Tilburg

Met gemiddeld 2.935 adressen per km² is de gemeente Tilburg dicht bebouwd: veel daken en bestrating, weinig grond waar een bui in kan zakken. Dat is meer dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken.

Het dichtst bebouwd is Binnenstad, het ruimst Biezenmortel.

De gemeente Tilburg heeft een regeling voor groen of regenwater; die staat hieronder. Vraag hem aan voordat het werk begint.

8 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²Eengezins
Binnenstad5.0595.68210%
Sint Anna1.5035.40364%
Theresia2.4505.34644%
Spoorzone Zuid1.0855.3382%
Spoorzone Noord3535.3031%
Noordhoek2.9955.26835%
Trouwlaan - Uitvindersbuurt2.1414.95448%
Bouwmeester2.1064.93966%

Nieuwbouw en oudere wijken

10% van de woningen is van 2015 of later. Bij nieuwbouw ligt de tuin vaak nog kaal en is het een goed moment om drainage of kratten mee te nemen, voordat er bestraat wordt.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194517%
1945 tot 196513%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199512%
1995 tot 201521%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten en testen, klic-melding, sleuf of kuil, aansluiten en afwerken. We kijken waar het water blijft staan, waar de regenpijpen heen gaan en doen een emmertest om te zien hoe snel de grond water opneemt. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Drainage of een overloop op het riool aansluiten zonder overleg met de gemeente.
  • Water naar de buren afvoeren.
  • Werk aan het riool in of onder het huis.

Tegels eruit, groen erin in Tilburg

Met de Subsidie Klimaatbestendig Tilburg krijgen particulieren € 10 per m² voor tegels vervangen door groen en € 5 per m² voor halfverharding, en 60% van de kosten voor afkoppelen van regenwater, infiltratie of waterberging, tot maximaal € 2.500 per perceel. Het ontstende oppervlak moet minstens 6 m² zijn, je stuurt een offerte mee en het werk mag nog niet begonnen zijn. De regeling met deze bedragen geldt van 2024 tot en met 2027. Bron

Goed om te weten in Tilburg

Wie in Tilburg een nieuwe woning bouwt, krijgt te maken met klimaatscores die bepalen hoeveel verharding er op het perceel maximaal mag komen. Bron

Een boom in de tuin in Tilburg

Volgens de Bomenverordening Tilburg 2024 hangt de kapvergunning af van de zone op de boomwaardekaart: een monumentale boom op de kaart is altijd vergunningplichtig, in eco- of klimaatwaardezones geldt dit vanaf 40 cm stamomtrek op 1,30 m hoogte, en in de basiszone vanaf 65 cm op percelen kleiner dan 500 m². Een boom in de basiszone in een tuin kleiner dan 100 m² van de bewoner is vrijgesteld, net als fruitbomen. Bron

Een nieuwe uitrit in Tilburg

Een nieuwe of gewijzigde inrit meld je in Tilburg met het formulier Inrit. De gemeente stuurt daarna een uitvoeringstekening en een lijst met aannemers bij wie je een offerte opvraagt; de betaling regel je zelf met die aannemer. Moet er voor de inrit een lantaarnpaal of boom weg, dan zijn die kosten ook voor jou. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Tilburg

Een object voor bouw- of sloopwerk (zoals een container) mag zonder vergunning of melding in de openbare ruimte staan als het kleiner is dan 15 m², hooguit 4 weken blijft staan, er op eigen grond geen plek is en het op verharding staat met minimaal 60 cm vrije doorgang. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je via het Omgevingsloket een omgevingsvergunning aan voor de activiteit roerende zaken opslaan, met een beslistermijn van 8 weken. Daarbij betaal je leges en precariobelasting; bedragen staan niet op de pagina. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen en Kaatsheuvel.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen) en Binnenstad (5.059 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Vragen over drainage en grind in Tilburg

Werkt drainage in Tilburg?

Op zandgrond zakt water meestal goed weg, op klei of bij hoog grondwater minder. Met een emmertest bij het inmeten weten we het.

Wat kost drainage in Tilburg?

Dat hangt af van het aantal meters buis, het aantal kratten, de grond en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen en Rijen.

Drainage en grind in de buurt van Tilburg

Drainage en grind in Tilburg?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten