Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Drainage tuin in Breda

Wij zorgen dat het regenwater uit je tuin weg kan: drainage, kratten of grind. In Breda, Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Water in de tuin in Breda

Met gemiddeld 2.282 adressen per km² is de gemeente Breda dicht bebouwd: veel daken en bestrating, weinig grond waar een bui in kan zakken. Dat is meer dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken.

Het dichtst bebouwd is Breda centrum, het ruimst Ulvenhout.

De gemeente Breda heeft een regeling voor groen of regenwater; die staat hieronder. Vraag hem aan voordat het werk begint.

8 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²Eengezins
Breda centrum9.5904.07411%
Breda zuid3.9342.93452%
Breda west16.0852.49959%
Breda noord12.1452.48552%
Breda oost11.6482.46655%
Breda zuid-oost9.1762.30364%
Breda noord-west11.0521.28279%
Prinsenbeek5.2811.16688%

Nieuwbouw en oudere wijken

8% van de woningen is van 2015 of later. Bij nieuwbouw ligt de tuin vaak nog kaal en is het een goed moment om drainage of kratten mee te nemen, voordat er bestraat wordt.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197516%
1975 tot 198513%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 20158%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten en testen, klic-melding, sleuf of kuil, aansluiten en afwerken. We kijken waar het water blijft staan, waar de regenpijpen heen gaan en doen een emmertest om te zien hoe snel de grond water opneemt. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Drainage of een overloop op het riool aansluiten zonder overleg met de gemeente.
  • Water naar de buren afvoeren.
  • Werk aan het riool in of onder het huis.

Tegels eruit, groen erin in Breda

Als eigenaar of huurder krijg je in Breda subsidie als je tegels in je tuin vervangt door beplanting: maximaal € 10 per m² (€ 5 per m² bij half-open verharding), tot € 1.500. Aanvragen kan tot uiterlijk 6 weken na de aanleg en in 2026 tot 15 december, zolang het gezamenlijke plafond van € 116.684 voor water en groen op eigen terrein niet op is. Je moet de beplanting minimaal 5 jaar onderhouden. Bron

Een boom in de tuin in Breda

Of je voor een boom in je tuin een kapvergunning nodig hebt, zie je op de bomenkaart van Breda (vergunningplichtige houtopstanden). Staat de boom niet op de kaart, dan heb je geen vergunning nodig; huur je, dan heb je ook toestemming van de eigenaar nodig. Bron

Een nieuwe uitrit in Breda

Voor het maken of veranderen van een uitweg heb je in Breda een omgevingsvergunning nodig (APV artikel 2:6, of het nieuwe deel van het omgevingsplan). De leges zijn in 2026 € 254. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Breda

Zet je voor bouw- of sloopwerk maximaal 4 objecten (zoals een container, stenen, zand of tegels) korter dan een maand op openbare grond, dan meld je dat minimaal 7 dagen vooraf. Je betaalt precariobelasting: € 4,92 per m² per maand voor de eerste 5 m², daarna € 1,45 per extra m2 per maand. Bij langer dan een maand of meer dan 4 objecten vraag je een omgevingsvergunning 'roerende zaken opslaan' aan. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Vragen over drainage en grind in Breda

Werkt drainage in Breda?

Op zandgrond zakt water meestal goed weg, op klei of bij hoog grondwater minder. Met een emmertest bij het inmeten weten we het.

Wat kost drainage in Breda?

Dat hangt af van het aantal meters buis, het aantal kratten, de grond en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Drainage en grind in de buurt van Breda

Drainage en grind in Breda?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten