Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Etten-Leur

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Etten-Leur.

Terrassen in Etten-Leur

De gemeente Etten-Leur telt 45.457 inwoners en gemiddeld 1.759 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is Midden woongebied (2.187 adressen per km²), de ruimste Zuid landelijk gebied (119).

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
Midden woongebied5.0712.18775%14%
Zuid woongebied5.9301.84176%16%
Noord woongebied8.3631.72680%15%
Zuid bedrijventerrein West7171792%92%
Noord landelijk gebied38136299%73%
Midden landelijk gebied8130798%97%
Zuid landelijk gebied45311998%98%

Bereikbaarheid

Van de eengezinswoningen in de gemeente Etten-Leur is 43% een tussenwoning. Daar komen we meestal via de achterom of de poort de tuin in, met kruiwagen of minidumper.

28% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Etten-Leur

Etten-Leur geeft subsidie voor een groen dak van maximaal € 750 per woning, als het dak hooguit 6 maanden geleden is aangelegd en minimaal 30 liter water per m² bergt. Per adres kun je deze subsidie één keer krijgen. Bron

Goed om te weten in Etten-Leur

Ga je in Etten-Leur bouwen, verbouwen of verharden, dan geldt de hemelwaterverordening: in het algemeen moet je 60 liter regenwater per m² verharding op eigen terrein kunnen bergen. Welke voorziening je daarvoor kiest, bepaal je zelf. Bron

Een boom in de tuin in Etten-Leur

In Etten-Leur mag je een boom die niet op de Beschermde bomenlijst staat zonder vergunning kappen. Voor een beschermde boom vraag je een vergunning aan via het Omgevingsloket; de behandeling kost € 86. Bron

Een nieuwe uitrit in Etten-Leur

Een nieuwe of bredere inrit meld je in Etten-Leur gratis bij de gemeente. Je mag de uitweg niet zelf aanleggen: de gemeente doet dat nadat je opdracht hebt gegeven en de aanlegkosten hebt betaald, inclusief het eventueel verplaatsen van obstakels of groen; verbiedt het college de uitweg niet binnen 8 weken na een complete melding, dan kan hij worden aangelegd. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Etten-Leur

Voor een container of ander tijdelijk bouwobject op openbare grond volstaat in Etten-Leur meestal een gratis melding, minimaal 5 werkdagen vooraf, als het maximaal 7 dagen staat, niet groter is dan 5 bij 2 meter en er 1,5 meter stoep vrij blijft. Anders heb je een objectvergunning nodig: € 122 voor een week, € 244 voor een maand en € 489 voor zes maanden. Bron

Parkeren voor de bus in Etten-Leur

De gemeente kent onder meer de parkeervergunningen 'Parkeren voor dienstverleners centrum', 'Parkeren voor werknemers centrum' en 'Parkeren voor ondernemers'. Prijzen en voorwaarden staan niet op de overzichtspagina, voor bedrijfsbussen verwijst de gemeente naar telefoonnummer 14 076. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout, Made en Rijen. In de gemeente Etten-Leur geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Etten-Leur telt 9 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Noord woongebied (8.363 woningen), Zuid woongebied (5.930 woningen), Midden woongebied (5.071 woningen) en Zuid landelijk gebied (453 woningen).

Vragen over terras aanleggen in Etten-Leur

Hoe groot is een terras in Etten-Leur meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Etten-Leur?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Breda, Oosterhout en Made?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout en Made.

Terras aanleggen in de buurt van Etten-Leur

Terras aanleggen in Etten-Leur?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten