Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Drainage tuin in Etten-Leur

Wij zorgen dat het regenwater uit je tuin weg kan: drainage, kratten of grind. In Etten-Leur.

Water in de tuin in Etten-Leur

Met gemiddeld 1.759 adressen per km² is de gemeente Etten-Leur gemiddeld bebouwd; de kernen zijn dicht, de randen ruimer. Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken.

Het dichtst bebouwd is Midden woongebied, het ruimst Zuid landelijk gebied.

De gemeente Etten-Leur heeft een regeling voor groen of regenwater; die staat hieronder. Vraag hem aan voordat het werk begint.

7 van de 9 wijken van de gemeente Etten-Leur. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²Eengezins
Midden woongebied5.0712.18775%
Zuid woongebied5.9301.84176%
Noord woongebied8.3631.72680%
Zuid bedrijventerrein West7171792%
Noord landelijk gebied38136299%
Midden landelijk gebied8130798%
Zuid landelijk gebied45311998%

Nieuwbouw en oudere wijken

11% van de woningen is van 2015 of later. Bij nieuwbouw ligt de tuin vaak nog kaal en is het een goed moment om drainage of kratten mee te nemen, voordat er bestraat wordt.

Woningen in de gemeente Etten-Leur op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196510%
1965 tot 197519%
1975 tot 198516%
1985 tot 199514%
1995 tot 201528%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten en testen, klic-melding, sleuf of kuil, aansluiten en afwerken. We kijken waar het water blijft staan, waar de regenpijpen heen gaan en doen een emmertest om te zien hoe snel de grond water opneemt. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Drainage of een overloop op het riool aansluiten zonder overleg met de gemeente.
  • Water naar de buren afvoeren.
  • Werk aan het riool in of onder het huis.

Tegels eruit, groen erin in Etten-Leur

Etten-Leur geeft subsidie voor een groen dak van maximaal € 750 per woning, als het dak hooguit 6 maanden geleden is aangelegd en minimaal 30 liter water per m² bergt. Per adres kun je deze subsidie één keer krijgen. Bron

Goed om te weten in Etten-Leur

Ga je in Etten-Leur bouwen, verbouwen of verharden, dan geldt de hemelwaterverordening: in het algemeen moet je 60 liter regenwater per m² verharding op eigen terrein kunnen bergen. Welke voorziening je daarvoor kiest, bepaal je zelf. Bron

Een boom in de tuin in Etten-Leur

In Etten-Leur mag je een boom die niet op de Beschermde bomenlijst staat zonder vergunning kappen. Voor een beschermde boom vraag je een vergunning aan via het Omgevingsloket; de behandeling kost € 86. Bron

Een nieuwe uitrit in Etten-Leur

Een nieuwe of bredere inrit meld je in Etten-Leur gratis bij de gemeente. Je mag de uitweg niet zelf aanleggen: de gemeente doet dat nadat je opdracht hebt gegeven en de aanlegkosten hebt betaald, inclusief het eventueel verplaatsen van obstakels of groen; verbiedt het college de uitweg niet binnen 8 weken na een complete melding, dan kan hij worden aangelegd. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Etten-Leur

Voor een container of ander tijdelijk bouwobject op openbare grond volstaat in Etten-Leur meestal een gratis melding, minimaal 5 werkdagen vooraf, als het maximaal 7 dagen staat, niet groter is dan 5 bij 2 meter en er 1,5 meter stoep vrij blijft. Anders heb je een objectvergunning nodig: € 122 voor een week, € 244 voor een maand en € 489 voor zes maanden. Bron

Parkeren voor de bus in Etten-Leur

De gemeente kent onder meer de parkeervergunningen 'Parkeren voor dienstverleners centrum', 'Parkeren voor werknemers centrum' en 'Parkeren voor ondernemers'. Prijzen en voorwaarden staan niet op de overzichtspagina, voor bedrijfsbussen verwijst de gemeente naar telefoonnummer 14 076. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout, Made en Rijen. In de gemeente Etten-Leur geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Etten-Leur telt 9 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Noord woongebied (8.363 woningen), Zuid woongebied (5.930 woningen), Midden woongebied (5.071 woningen) en Zuid landelijk gebied (453 woningen).

Vragen over drainage en grind in Etten-Leur

Werkt drainage in Etten-Leur?

Op zandgrond zakt water meestal goed weg, op klei of bij hoog grondwater minder. Met een emmertest bij het inmeten weten we het.

Wat kost drainage in Etten-Leur?

Dat hangt af van het aantal meters buis, het aantal kratten, de grond en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Breda, Oosterhout en Made?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 40,8 km rijden naar Etten-Leur, ongeveer 38 minuten. Op dezelfde rit werken we in Breda, Oosterhout en Made.

Drainage en grind in de buurt van Etten-Leur

Drainage en grind in Etten-Leur?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten