Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Den Bosch

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Erfgrenzen in Den Bosch

Van de eengezinswoningen in de gemeente 's-Hertogenbosch is 34% een tussenwoning en 13% een hoekwoning. Er staan hier relatief veel twee-onder-een-kappers en vrijstaande huizen; de schutting loopt dan vaak langs één buur en de achterkant.

Bij een hoekwoning, hier 13% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 7% in Vinkel tot 50% in Noord (tussenwoningen).

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
West11.88128%10%4%
Noord9.20650%19%4%
Binnenstad8.90610%2%2%
Maaspoort7.38247%17%10%
Graafsepoort7.00337%13%8%
Zuidoost6.95230%10%4%
Rosmalen-Noord5.65535%18%26%
De Groote Wielen4.27148%18%15%

Monumenten en oude kernen

11% van de woningen is van vóór 1945. Woon je in een monument, dan is een schutting niet vergunningvrij; vraag het eerst na bij de gemeente Den Bosch.

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196515%
1965 tot 197517%
1975 tot 198514%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Den Bosch

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Den Bosch

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Tegels eruit, groen erin in Den Bosch

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Vragen over schutting plaatsen in Den Bosch

Moet ik in Den Bosch een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Den Bosch?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Schutting plaatsen in de buurt van Den Bosch

Schutting plaatsen in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten