Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Den Bosch

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Den Bosch, Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Randen in Den Bosch

13% van de woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Tussenwoningen zijn hier 34% van de eengezinswoningen; daar gaat het vaker om de rand van een terras of border.

Per wijk loopt dat uiteen van 2% in Binnenstad tot 79% in Vinkel (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 14 wijken van de gemeente 's-Hertogenbosch. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Vinkel79%7%4%179
Nuland62%14%11%434
Rosmalen-Zuid34%35%16%983
Engelen34%36%12%396
Empel27%47%18%920
Rosmalen-Noord26%35%18%1.484
De Groote Wielen15%48%18%1.011
Maaspoort10%47%17%1.489

Leeftijd van de wijken

30% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 43% vóór 1975. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente 's-Hertogenbosch op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197543%
1965 tot 199544%
vanaf 199530%
vanaf 201510%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Den Bosch

In 's-Hertogenbosch is het maken, hebben of veranderen van een uitweg een vergunningplichtige activiteit (de tarieventabel verwijst naar artikel 2:4 van de APV). De leges voor deze omgevingsvergunning zijn € 114,85 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat in Den Bosch

Voor een container, steiger of bouwkraan op gemeentegrond heb je toestemming van de gemeente nodig: vraag die minimaal 14 dagen vooraf aan, of minimaal 4 weken als je (een deel van) de weg of het fietspad afsluit. Je betaalt precariobelasting op basis van oppervlakte en duur, en op een betaalde parkeerplek ook parkeerderving; bij risico op schade kan de gemeente een waarborgsom vragen. Bron

Parkeren voor de bus in Den Bosch

Aannemers met KvK-inschrijving en een opdracht met plaats, duur en werk kunnen een tijdelijke parkeervergunning nemen voor betaalde plekken. In de woonwijken kost die 51,92 euro per week of 129,79 euro per maand, en in de binnenstad 89,51 euro per week of 223,78 euro per maand. Je vraagt hem aan via het digitaal parkeerloket nadat je een inlogcode voor bedrijven hebt aangevraagd. Bron

Een boom in de tuin in Den Bosch

Volgens de gemeente is de kans groot dat een boom met een stamomtrek vanaf 1 meter op borsthoogte kapvergunningplichtig is, ook als hij niet monumentaal is. Een monumentale boom in je tuin (onder meer stamomtrek vanaf 2 meter) mag je alleen kappen bij ernstig gevaar of een ander zwaarwegend maatschappelijk belang. Bron

Tegels eruit, groen erin in Den Bosch

's-Hertogenbosch geeft subsidie als je je regenpijp volledig afkoppelt: € 3 per m² dak bij een regenton of tank, € 7,50 per m² bij een wadi en € 10 per m² bij een ondergrondse infiltratievoorziening, met maximaal € 5.000 en nooit meer dan je kosten. Een regenton aansluiten zonder de regenpijp door te zagen telt niet mee; je vraagt minimaal een week voor de start aan. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 maart 2025 geldt een zero-emissiezone in de binnenstad voor bestel- en vrachtauto's. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in; voor emissieklasse 6 noemt de gemeente 1 januari 2029, terwijl de landelijke regel nog 1 januari 2028 is met een voorgenomen verlenging. De boete voor een bestelauto is 130 euro en ontheffingen vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel, Drunen en Boxtel.

De gemeente 's-Hertogenbosch telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn West (11.881 woningen), Noord (9.206 woningen), Binnenstad (8.906 woningen) en Maaspoort (7.382 woningen). Behalve in Den Bosch zelf werken we ook in Rosmalen, Empel, Nuland en Vinkel.

Vragen over opsluitbanden in Den Bosch

Plaatsen jullie in Den Bosch ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Den Bosch?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Rosmalen, Empel en Nuland?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 41,1 km rijden naar Den Bosch, ongeveer 39 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Sint-Michielsgestel en Drunen.

Opsluitbanden in de buurt van Den Bosch

Opsluitbanden in Den Bosch?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten