Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Goirle

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Goirle en Riel.

Erfgrenzen in Goirle

Van de eengezinswoningen in de gemeente Goirle is 38% een tussenwoning en 19% een hoekwoning. Bij rijtjeshuizen deel je de schutting aan twee kanten met de buren; spreek de hoogte en de kosten samen af.

Bij een hoekwoning, hier 19% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 15% in Goirle-Centrum tot 56% in De Hoge Wal (tussenwoningen).

8 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
De Hellen1.78654%24%11%
Wildackers1.14130%17%25%
Riel1.07122%15%58%
Hoogeind1.02929%17%21%
De Boschkens89646%15%21%
De Groote Akkers85554%27%19%
Abcoven84734%18%17%
Grobbendonck78450%24%23%

Monumenten en oude kernen

8% van de woningen is van vóór 1945. Woon je in een monument, dan is een schutting niet vergunningvrij; vraag het eerst na bij de gemeente Goirle.

Woningen in de gemeente Goirle op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19458%
1945 tot 196510%
1965 tot 197517%
1975 tot 198525%
1985 tot 199512%
1995 tot 201520%
vanaf 20159%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Goirle

In Goirle is een kapvergunning nodig voor een boom op de Groene kaart met een stamomtrek van meer dan 32 cm op 1,30 m hoogte, voor elke boom met een omtrek boven 1 meter, voor monumentale bomen en bij meerdere bomen met samen meer dan 100 m² kroon. De leges zijn € 129,00 voor één boom en € 64,35 per extra boom (2026); fruitbomen zijn vrijgesteld. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Goirle

Een bouwcontainer op gemeentegrond kun je gratis melden als hij maximaal 4 weken blijft staan, niet groter is dan 6,00 x 2,45 x 2,60 m, op verharding staat en minstens 1,50 m van brandkranen en putten blijft; meld dit minimaal 4 weken vooraf. In andere gevallen is een ontheffing nodig, die € 187,85 kost (2026) en minimaal 8 weken vooraf moet worden aangevraagd. Bron

Een nieuwe uitrit in Goirle

Voor het aanleggen, verplaatsen of wijzigen van een uitweg heb je in Goirle een omgevingsvergunning nodig, aan te vragen via het Omgevingsloket met een situatietekening en een plattegrond. De leges bedragen € 910,30 (2026). Bron

Tegels eruit, groen erin in Goirle

Goirle heeft een afkoppelsubsidie voor eigenaren en huurders van bestaande gebouwen (niet in het buitengebied): ontharden van tuin, terras of oprit levert € 6 per m² op, plus € 4 per m² bij beplanting anders dan gras (maximaal 150 m²), en een regenton, infiltratievoorziening of wadi wordt voor 30% vergoed tot een vast maximum. Het jaarbudget is € 30.000 en aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst; het werk moet binnen 3 maanden na toekenning klaar zijn. Bron

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam en Oisterwijk. In de gemeente Goirle geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen) en Hoogeind (1.029 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

Vragen over schutting plaatsen in Goirle

Moet ik in Goirle een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Goirle?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Riel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg en Alphen-Chaam.

Schutting plaatsen in de buurt van Goirle

Schutting plaatsen in Goirle?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten