Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Goirle

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Goirle en Riel.

Terrassen in Goirle

De gemeente Goirle telt 24.468 inwoners en gemiddeld 1.215 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is 't Ven (1.780 adressen per km²), de ruimste Riel (337).

8 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
't Ven6461.78099%55%
Goirle-Centrum6881.65141%13%
Hoogeind1.0291.63767%21%
Wildackers1.1411.55273%25%
Grobbendonck7841.52298%23%
Abcoven8471.38569%17%
De Hellen1.7861.24990%11%
De Groote Akkers8551.079100%19%

Bereikbaarheid

De woningtypes in de gemeente Goirle zijn gemengd: 38% tussenwoning, 19% hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 15% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Goirle

Goirle heeft een afkoppelsubsidie voor eigenaren en huurders van bestaande gebouwen (niet in het buitengebied): ontharden van tuin, terras of oprit levert € 6 per m² op, plus € 4 per m² bij beplanting anders dan gras (maximaal 150 m²), en een regenton, infiltratievoorziening of wadi wordt voor 30% vergoed tot een vast maximum. Het jaarbudget is € 30.000 en aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst; het werk moet binnen 3 maanden na toekenning klaar zijn. Bron

Een boom in de tuin in Goirle

In Goirle is een kapvergunning nodig voor een boom op de Groene kaart met een stamomtrek van meer dan 32 cm op 1,30 m hoogte, voor elke boom met een omtrek boven 1 meter, voor monumentale bomen en bij meerdere bomen met samen meer dan 100 m² kroon. De leges zijn € 129,00 voor één boom en € 64,35 per extra boom (2026); fruitbomen zijn vrijgesteld. Bron

Een nieuwe uitrit in Goirle

Voor het aanleggen, verplaatsen of wijzigen van een uitweg heb je in Goirle een omgevingsvergunning nodig, aan te vragen via het Omgevingsloket met een situatietekening en een plattegrond. De leges bedragen € 910,30 (2026). Bron

Zand, stenen of een container op straat in Goirle

Een bouwcontainer op gemeentegrond kun je gratis melden als hij maximaal 4 weken blijft staan, niet groter is dan 6,00 x 2,45 x 2,60 m, op verharding staat en minstens 1,50 m van brandkranen en putten blijft; meld dit minimaal 4 weken vooraf. In andere gevallen is een ontheffing nodig, die € 187,85 kost (2026) en minimaal 8 weken vooraf moet worden aangevraagd. Bron

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam en Oisterwijk. In de gemeente Goirle geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen) en Hoogeind (1.029 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

Vragen over terras aanleggen in Goirle

Hoe groot is een terras in Goirle meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Goirle?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Riel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg en Alphen-Chaam.

Terras aanleggen in de buurt van Goirle

Terras aanleggen in Goirle?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten