Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Goirle

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Goirle en Riel.

Tuinen in Goirle

In de gemeente Goirle is 83% van de 10.908 woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. De woningtypes in de gemeente Goirle zijn gemengd: 38% tussenwoning, 19% hoekwoning, 12% twee-onder-een-kap en 15% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

Per wijk loopt dat uiteen van 41% in Goirle-Centrum tot 100% in De Groote Akkers (eengezinswoningen).

Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

8 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
De Hellen1.78690%54%24%
Wildackers1.14173%30%17%
Riel1.07195%22%15%
Hoogeind1.02967%29%17%
De Boschkens89682%46%15%
De Groote Akkers855100%54%27%
Abcoven84769%34%18%
Grobbendonck78498%50%24%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1975 en 1985 (25%) en tussen 1995 en 2015 (20%). 9% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Goirle op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19458%
1945 tot 196510%
1965 tot 197517%
1975 tot 198525%
1985 tot 199512%
1995 tot 201520%
vanaf 20159%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Goirle

Goirle heeft een afkoppelsubsidie voor eigenaren en huurders van bestaande gebouwen (niet in het buitengebied): ontharden van tuin, terras of oprit levert € 6 per m² op, plus € 4 per m² bij beplanting anders dan gras (maximaal 150 m²), en een regenton, infiltratievoorziening of wadi wordt voor 30% vergoed tot een vast maximum. Het jaarbudget is € 30.000 en aanvragen gaan op volgorde van binnenkomst; het werk moet binnen 3 maanden na toekenning klaar zijn. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Goirle

Een bouwcontainer op gemeentegrond kun je gratis melden als hij maximaal 4 weken blijft staan, niet groter is dan 6,00 x 2,45 x 2,60 m, op verharding staat en minstens 1,50 m van brandkranen en putten blijft; meld dit minimaal 4 weken vooraf. In andere gevallen is een ontheffing nodig, die € 187,85 kost (2026) en minimaal 8 weken vooraf moet worden aangevraagd. Bron

Een nieuwe uitrit in Goirle

Voor het aanleggen, verplaatsen of wijzigen van een uitweg heb je in Goirle een omgevingsvergunning nodig, aan te vragen via het Omgevingsloket met een situatietekening en een plattegrond. De leges bedragen € 910,30 (2026). Bron

Een boom in de tuin in Goirle

In Goirle is een kapvergunning nodig voor een boom op de Groene kaart met een stamomtrek van meer dan 32 cm op 1,30 m hoogte, voor elke boom met een omtrek boven 1 meter, voor monumentale bomen en bij meerdere bomen met samen meer dan 100 m² kroon. De leges zijn € 129,00 voor één boom en € 64,35 per extra boom (2026); fruitbomen zijn vrijgesteld. Bron

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam en Oisterwijk. In de gemeente Goirle geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen) en Hoogeind (1.029 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

Vragen over tuin bestraten in Goirle

Komen jullie bij een tussenwoning in Goirle via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Goirle subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Goirle?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Riel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg en Alphen-Chaam.

Tuin bestraten in de buurt van Goirle

Tuin bestraten in Goirle?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten