Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Eindhoven

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Eindhoven.

Tuinen in Eindhoven

In de gemeente Eindhoven is 57% van de 122.956 woningen een eengezinswoning. Dat is minder dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. De woningtypes in de gemeente Eindhoven zijn gemengd: 39% tussenwoning, 13% hoekwoning, 2% twee-onder-een-kap en 4% vrijstaand. Hoe we bij je tuin komen, bekijken we bij het inmeten.

Per wijk loopt dat uiteen van 6% in Centrum tot 90% in Achtse Molen (eengezinswoningen).

36% van de woningen is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je eerst toestemming aan je verhuurder voordat er bestrating uit of in gaat.

8 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
Oud-Strijp9.35432%22%7%
Erp9.21554%39%12%
Aanschot8.57487%56%19%
Ontginning7.83758%42%12%
Putten6.97276%51%15%
Oud-Gestel6.95855%39%15%
Centrum6.9526%4%1%
Achtse Molen6.73990%55%21%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1965 (20%) en tussen 1965 en 1975 (16%). 11% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194514%
1945 tot 196520%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199511%
1995 tot 201516%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Eindhoven

Ben je eigenaar van een woning van minimaal 5 jaar oud, dan krijg je in Eindhoven € 5 per m² voor tegels eruit en groen erin (minimaal 20 m², maximaal € 2.500) en € 10 per m² voor afkoppelen van het riool (maximaal € 10.000). Grind, halfverharding en kunstgras tellen niet mee en een regenton alleen is niet genoeg om af te koppelen. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Eindhoven

Een container mag in Eindhoven zonder vergunning maximaal 5 aaneengesloten dagen op straat staan als hij aan de voorwaarden voldoet, zoals gesloten maximaal 6 x 2,5 x 2,5 meter, naam en telefoonnummer van de eigenaar erop en niet op betaald parkeren. Anders vraag je een flitsvergunning aan (€ 210, besluit binnen 7 werkdagen) of een reguliere vergunning (8 weken), plus precariobelasting; een container voor één woning kost € 94 (2026). Bron

Een nieuwe uitrit in Eindhoven

In Eindhoven heb je in veel gevallen een omgevingsvergunning nodig voor een uitweg; de leges zijn € 473 (2026), ook als je de vergunning niet krijgt. Je mag de openbare ruimte niet zelf aanpassen: de gemeente laat de uitweg door een aannemer aanleggen en stuurt je vooraf de rekening, inclusief eventueel verplaatsen van een lichtmast of straatkolk. Per woning is maximaal één uitweg van maximaal 4 meter breed toegestaan. Bron

Een boom in de tuin in Eindhoven

In Eindhoven mag je een boom ook op eigen terrein niet zomaar kappen. Meestal heb je een vergunning nodig als de stamomtrek groter is dan 45 cm. Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot en Boxtel.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen) en Ontginning (7.837 woningen).

Vragen over tuin bestraten in Eindhoven

Komen jullie bij een tussenwoning in Eindhoven via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Eindhoven subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Eindhoven?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best en Oirschot.

Tuin bestraten in de buurt van Eindhoven

Tuin bestraten in Eindhoven?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten