Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Tuin bestraten in Best

Wij bestraten achtertuinen en voortuinen op een zandbed dat we in lagen aantrillen, met afschot van het huis af. In Best.

Tuinen in Best

In de gemeente Best is 80% van de 13.886 woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we werken. Van de eengezinswoningen in de gemeente Best is 41% een tussenwoning. Daar komen we meestal via de achterom of de poort de tuin in, met kruiwagen of minidumper.

Per wijk loopt dat uiteen van 13% in Centrum tot 100% in Kantonnier (eengezinswoningen).

Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

8 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoningHoekwoning
Naastenbest1.72382%49%20%
Wilhelminadorp1.69277%49%18%
Heivelden1.49178%36%12%
Salderes1.43997%49%21%
Heuveleind1.28793%50%20%
Centrum1.09213%3%1%
Hoge Akker87974%46%19%
De Leeuwerik77872%37%22%

Oud of nieuw

De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1995 en 2015 (25%) en tussen 1985 en 1995 (17%). 13% is van 2015 of later; in nieuwbouwtuinen ligt vaak nog geen bestrating en leggen we het hele zandbed nieuw.

Woningen in de gemeente Best op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196515%
1965 tot 197514%
1975 tot 198512%
1985 tot 199517%
1995 tot 201525%
vanaf 201513%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, opbreken en afvoeren, zandbed, bestraten en invegen. We meten de tuin, kijken waar het water nu blijft staan en hoe we met zand en tegels bij de tuin komen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Keramische tegels van 2 cm op los zand leggen.
  • Water naar de gevel of de buren laten lopen.
  • Beplanting en tuinontwerp: we laten graag ruimte voor groen, maar planten doen we niet.

Tegels eruit, groen erin in Best

Best geeft subsidie voor groene daken: € 20 per m², of € 30 per m² voor een biodivers dak, met maximaal € 2.500 per adres voor particulieren. Het dak moet minimaal 20 liter water per m² bergen en je begint pas na het besluit; volgens de subsidiepagina loopt de regeling van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2027. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Best

Bouwmaterialen of een container op straat mag je in Best zonder ontheffing plaatsen als je aan de algemene regels voldoet, waaronder een maximum van 31 dagen. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een ontheffing aan (€ 144 leges in 2026, soms plus precariobelasting); in Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik is vaak een melding nodig. Bron

Goed om te weten in Best

In Best moeten bomen minimaal 0,5 meter van de erfgrens staan, gemeten vanaf het midden van de stam, tenzij je buren schriftelijk instemmen met een kleinere afstand. Heggen en struiken mogen direct op de erfgrens staan. Bron

Een nieuwe uitrit in Best

Voor een nieuwe inrit of uitrit heb je in Best altijd een omgevingsvergunning nodig; de leges zijn € 389,40 (2026) en de gemeente beslist meestal binnen 8 weken. De inrit wordt altijd door of in opdracht van de gemeente aangelegd en die aanlegkosten betaal je bovenop de leges. In Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik gelden afwijkende regels. Bron

Een boom in de tuin in Best

Bomen op de Lijst bijzondere bomen van Best mag je niet zonder omgevingsvergunning kappen; die vergunning kost € 389,40 (2026). Ook voor andere bomen kan de APV of het tijdelijke omgevingsplan per gebied een vergunning vereisen, dus de gemeente raadt aan eerst de vergunningcheck te doen. Bron

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Vragen over tuin bestraten in Best

Komen jullie bij een tussenwoning in Best via de achterom?

Ja, als die er is. Dan brengen we zand en tegels met kruiwagen of minidumper. Kan het alleen door het huis, dan dekken we de vloer af.

Heeft Best subsidie voor een groenere tuin?

Ja, zie hierboven wat de gemeente regelt. Vaak moet je aanvragen voordat het werk begint.

Wat kost een tuin bestraten in Best?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt, de tegels die je kiest en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Tuin bestraten in de buurt van Best

Tuin bestraten in Best?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten