Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Eindhoven

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Eindhoven.

Randen in Eindhoven

6% van de woningen in de gemeente Eindhoven is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 39% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 0% in Centrum tot 14% in Achtse Molen (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Achtse Molen14%55%21%1.414
Meerhoven13%49%12%1.291
Oud-Tongelre12%41%13%1.607
Kortonjo12%47%11%2.414
Aanschot11%56%19%2.176
Putten10%51%15%2.441
Doornakkers9%49%17%2.113
De Laak9%36%12%2.799

Leeftijd van de wijken

27% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 50% vóór 1975. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197550%
1965 tot 199538%
vanaf 199527%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Eindhoven

In Eindhoven heb je in veel gevallen een omgevingsvergunning nodig voor een uitweg; de leges zijn € 473 (2026), ook als je de vergunning niet krijgt. Je mag de openbare ruimte niet zelf aanpassen: de gemeente laat de uitweg door een aannemer aanleggen en stuurt je vooraf de rekening, inclusief eventueel verplaatsen van een lichtmast of straatkolk. Per woning is maximaal één uitweg van maximaal 4 meter breed toegestaan. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Eindhoven

Een container mag in Eindhoven zonder vergunning maximaal 5 aaneengesloten dagen op straat staan als hij aan de voorwaarden voldoet, zoals gesloten maximaal 6 x 2,5 x 2,5 meter, naam en telefoonnummer van de eigenaar erop en niet op betaald parkeren. Anders vraag je een flitsvergunning aan (€ 210, besluit binnen 7 werkdagen) of een reguliere vergunning (8 weken), plus precariobelasting; een container voor één woning kost € 94 (2026). Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Een boom in de tuin in Eindhoven

In Eindhoven mag je een boom ook op eigen terrein niet zomaar kappen. Meestal heb je een vergunning nodig als de stamomtrek groter is dan 45 cm. Bron

Tegels eruit, groen erin in Eindhoven

Ben je eigenaar van een woning van minimaal 5 jaar oud, dan krijg je in Eindhoven € 5 per m² voor tegels eruit en groen erin (minimaal 20 m², maximaal € 2.500) en € 10 per m² voor afkoppelen van het riool (maximaal € 10.000). Grind, halfverharding en kunstgras tellen niet mee en een regenton alleen is niet genoeg om af te koppelen. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot en Boxtel.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen) en Ontginning (7.837 woningen).

Vragen over opsluitbanden in Eindhoven

Plaatsen jullie in Eindhoven ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Eindhoven?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best en Oirschot.

Opsluitbanden in de buurt van Eindhoven

Opsluitbanden in Eindhoven?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten