Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Eindhoven

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Eindhoven.

Opritten in Eindhoven

In de gemeente Eindhoven staan 122.956 woningen. 6% daarvan is vrijstaand (4%) of twee-onder-een-kap (2%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is minder dan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 0% in Centrum tot 14% in Achtse Molen (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Eindhoven; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Achtse Molen6.73914%11%77%
Meerhoven5.32513%10%72%
Oud-Tongelre4.32912%8%46%
Kortonjo4.13212%6%60%
Aanschot8.57411%8%61%
Putten6.97210%9%46%
Doornakkers4.0569%2%42%
De Laak2.8309%3%45%

Oude en nieuwe opritten

50% van de woningen is gebouwd vóór 1975. Bij oudere opritten komen we vaak een dunne zandlaag tegen zonder puinfundering; dan graven we dieper uit voordat we opnieuw straten.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194514%
1945 tot 196520%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199511%
1995 tot 201516%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Eindhoven

In Eindhoven heb je in veel gevallen een omgevingsvergunning nodig voor een uitweg; de leges zijn € 473 (2026), ook als je de vergunning niet krijgt. Je mag de openbare ruimte niet zelf aanpassen: de gemeente laat de uitweg door een aannemer aanleggen en stuurt je vooraf de rekening, inclusief eventueel verplaatsen van een lichtmast of straatkolk. Per woning is maximaal één uitweg van maximaal 4 meter breed toegestaan. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Eindhoven

Een container mag in Eindhoven zonder vergunning maximaal 5 aaneengesloten dagen op straat staan als hij aan de voorwaarden voldoet, zoals gesloten maximaal 6 x 2,5 x 2,5 meter, naam en telefoonnummer van de eigenaar erop en niet op betaald parkeren. Anders vraag je een flitsvergunning aan (€ 210, besluit binnen 7 werkdagen) of een reguliere vergunning (8 weken), plus precariobelasting; een container voor één woning kost € 94 (2026). Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Een boom in de tuin in Eindhoven

In Eindhoven mag je een boom ook op eigen terrein niet zomaar kappen. Meestal heb je een vergunning nodig als de stamomtrek groter is dan 45 cm. Bron

Tegels eruit, groen erin in Eindhoven

Ben je eigenaar van een woning van minimaal 5 jaar oud, dan krijg je in Eindhoven € 5 per m² voor tegels eruit en groen erin (minimaal 20 m², maximaal € 2.500) en € 10 per m² voor afkoppelen van het riool (maximaal € 10.000). Grind, halfverharding en kunstgras tellen niet mee en een regenton alleen is niet genoeg om af te koppelen. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot en Boxtel.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen) en Ontginning (7.837 woningen).

Vragen over oprit bestraten in Eindhoven

Moet ik in Eindhoven een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Eindhoven; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Eindhoven?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best en Oirschot.

Oprit bestraten in de buurt van Eindhoven

Oprit bestraten in Eindhoven?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten