Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Schutting plaatsen in Eindhoven

Wij plaatsen hout-betonschuttingen en houten schuttingen op de erfgrens, met palen die blijven staan. In Eindhoven.

Erfgrenzen in Eindhoven

Van de eengezinswoningen in de gemeente Eindhoven is 39% een tussenwoning en 13% een hoekwoning. Bij rijtjeshuizen deel je de schutting aan twee kanten met de buren; spreek de hoogte en de kosten samen af.

Bij een hoekwoning, hier 13% van de eengezinswoningen, staat de zijtuin vaak aan de straat. Sinds 1 juni 2024 mag je daar niet zomaar 2 meter hoog bouwen; doe eerst de Vergunningcheck.

Per wijk loopt dat uiteen van 4% in Centrum tot 56% in Aanschot (tussenwoningen).

8 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenTussenwoningHoekwoningVrijstaand of 2-onder-1-kap
Oud-Strijp9.35422%7%3%
Erp9.21539%12%2%
Aanschot8.57456%19%11%
Ontginning7.83742%12%4%
Putten6.97251%15%10%
Oud-Gestel6.95839%15%2%
Centrum6.9524%1%0%
Achtse Molen6.73955%21%14%

Monumenten en oude kernen

14% van de woningen is van vóór 1945. Tussen oudere huizen staan vaker monumenten; bij een monument is ook een schutting niet vergunningvrij.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194514%
1945 tot 196520%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199511%
1995 tot 201516%
vanaf 201511%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, regels en buren, oude schutting weg, palen zetten en schermen plaatsen. We meten de lengte, kijken waar de erfgrens ligt, hoe hoog de grond aan beide kanten is en of er bomen of leidingen in de weg zitten. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een schutting hoger dan 2 meter zetten zonder dat de vergunning of melding geregeld is.
  • Bepalen waar de erfgrens ligt: bij twijfel geeft het Kadaster uitsluitsel.
  • Hekwerk en poorten met elektrische aandrijving.

Een boom in de tuin in Eindhoven

In Eindhoven mag je een boom ook op eigen terrein niet zomaar kappen. Meestal heb je een vergunning nodig als de stamomtrek groter is dan 45 cm. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Eindhoven

Een container mag in Eindhoven zonder vergunning maximaal 5 aaneengesloten dagen op straat staan als hij aan de voorwaarden voldoet, zoals gesloten maximaal 6 x 2,5 x 2,5 meter, naam en telefoonnummer van de eigenaar erop en niet op betaald parkeren. Anders vraag je een flitsvergunning aan (€ 210, besluit binnen 7 werkdagen) of een reguliere vergunning (8 weken), plus precariobelasting; een container voor één woning kost € 94 (2026). Bron

Een nieuwe uitrit in Eindhoven

In Eindhoven heb je in veel gevallen een omgevingsvergunning nodig voor een uitweg; de leges zijn € 473 (2026), ook als je de vergunning niet krijgt. Je mag de openbare ruimte niet zelf aanpassen: de gemeente laat de uitweg door een aannemer aanleggen en stuurt je vooraf de rekening, inclusief eventueel verplaatsen van een lichtmast of straatkolk. Per woning is maximaal één uitweg van maximaal 4 meter breed toegestaan. Bron

Tegels eruit, groen erin in Eindhoven

Ben je eigenaar van een woning van minimaal 5 jaar oud, dan krijg je in Eindhoven € 5 per m² voor tegels eruit en groen erin (minimaal 20 m², maximaal € 2.500) en € 10 per m² voor afkoppelen van het riool (maximaal € 10.000). Grind, halfverharding en kunstgras tellen niet mee en een regenton alleen is niet genoeg om af te koppelen. Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot en Boxtel.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen) en Ontginning (7.837 woningen).

Vragen over schutting plaatsen in Eindhoven

Moet ik in Eindhoven een vergunning voor mijn schutting?

Tot 1 meter niet, en tot 2 meter in je achtertuin meestal ook niet. Bij een monument of een hoekwoning met de zijtuin aan de straat wel opletten. Doe bij twijfel de Vergunningcheck in het Omgevingsloket.

Wat kost een schutting plaatsen in Eindhoven?

Dat hangt af van de lengte, de hoogte, hout-beton of hout, en of de oude schutting weg moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best en Oirschot.

Schutting plaatsen in de buurt van Eindhoven

Schutting plaatsen in Eindhoven?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten