Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Opsluitbanden plaatsen in Best

Wij zetten opsluitbanden in beton langs opritten, terrassen, borders en grind. In Best.

Randen in Best

22% van de woningen in de gemeente Best is vrijstaand of twee-onder-een-kap. Langs hun opritten zetten we banden van minimaal 8 cm. Bij de 41% tussenwoningen gaat het vaker om de rand van een terras of een border: daar volstaat 6 cm.

Per wijk loopt dat uiteen van 8% in Centrum tot 95% in Buitengebied (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

8 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkVrijstaand of 2-onder-1-kapTussenwoningHoekwoningAdressen per km²
Buitengebied95%0%1%251
Villawijk79%0%0%251
Batadorp52%29%20%774
Aarlesche Erven49%29%20%809
Steegsche Velden48%25%28%446
Heivelden30%36%12%1.030
Salderes27%49%21%1.491
Heuveleind23%50%20%1.223

Leeftijd van de wijken

38% van de woningen is gebouwd vanaf 1995, 32% vóór 1975. Dat is meer dan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we werken. Bij oudere bestrating zijn de randen vaak niet of met dunne banden opgesloten; die vervangen we als we toch herstraten.

Woningen in de gemeente Best op 1 januari 2026, samengevat. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 197532%
1965 tot 199543%
vanaf 199538%
vanaf 201513%

Zo werken we

In 4 stappen: inmeten, sleuf, zetten en aansluiten. We meten de lengte, de hoogte van de bestrating en kiezen de dikte van de band. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een dunne band langs een oprit.
  • Zware banden met de hand tillen.
  • Trottoirbanden van de gemeente aanpassen zonder toestemming.

Een nieuwe uitrit in Best

Voor een nieuwe inrit of uitrit heb je in Best altijd een omgevingsvergunning nodig; de leges zijn € 389,40 (2026) en de gemeente beslist meestal binnen 8 weken. De inrit wordt altijd door of in opdracht van de gemeente aangelegd en die aanlegkosten betaal je bovenop de leges. In Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik gelden afwijkende regels. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Best

Bouwmaterialen of een container op straat mag je in Best zonder ontheffing plaatsen als je aan de algemene regels voldoet, waaronder een maximum van 31 dagen. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een ontheffing aan (€ 144 leges in 2026, soms plus precariobelasting); in Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik is vaak een melding nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Een boom in de tuin in Best

Bomen op de Lijst bijzondere bomen van Best mag je niet zonder omgevingsvergunning kappen; die vergunning kost € 389,40 (2026). Ook voor andere bomen kan de APV of het tijdelijke omgevingsplan per gebied een vergunning vereisen, dus de gemeente raadt aan eerst de vergunningcheck te doen. Bron

Tegels eruit, groen erin in Best

Best geeft subsidie voor groene daken: € 20 per m², of € 30 per m² voor een biodivers dak, met maximaal € 2.500 per adres voor particulieren. Het dak moet minimaal 20 liter water per m² bergen en je begint pas na het besluit; volgens de subsidiepagina loopt de regeling van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2027. Bron

Goed om te weten in Best

In Best moeten bomen minimaal 0,5 meter van de erfgrens staan, gemeten vanaf het midden van de stam, tenzij je buren schriftelijk instemmen met een kleinere afstand. Heggen en struiken mogen direct op de erfgrens staan. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Vragen over opsluitbanden in Best

Plaatsen jullie in Best ook alleen opsluitbanden?

Ja, ook los van ander werk, bijvoorbeeld langs een border of een grindpad.

Wat kosten opsluitbanden plaatsen in Best?

Dat hangt af van het aantal meters, de dikte van de band en of er bestrating uit en terug moet. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Opsluitbanden in de buurt van Best

Opsluitbanden in Best?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten