Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Oprit bestraten in Best

Wij graven uit, leggen een fundering die een auto houdt en straten je oprit in een stevig verband. In Best.

Opritten in Best

In de gemeente Best staan 13.886 woningen. 22% daarvan is vrijstaand (13%) of twee-onder-een-kap (9%): de huizen waar meestal een eigen oprit bij hoort. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 19% in de 25 plaatsen waar we werken.

Per wijk loopt dat uiteen van 8% in Centrum tot 95% in Buitengebied (vrijstaand of twee-onder-een-kap).

Een nieuwe of bredere uitrit regel je met de gemeente Best; wat die vraagt, staat hieronder.

8 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaand of 2-onder-1-kapVrijstaandKoop
Buitengebied43595%72%87%
Villawijk11579%79%74%
Batadorp21452%6%97%
Aarlesche Erven40649%27%85%
Steegsche Velden20748%14%81%
Heivelden1.49130%24%87%
Salderes1.43927%13%81%
Heuveleind1.28723%15%85%

Oude en nieuwe opritten

Van vóór 1975 is 32% van de woningen, 38% is van 1995 of later. Bij jongere opritten ligt er vaak al een fundering; dan kijken we of die nog goed is of dat we de oprit alleen herstraten.

Woningen in de gemeente Best op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196515%
1965 tot 197514%
1975 tot 198512%
1985 tot 199517%
1995 tot 201525%
vanaf 201513%

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, klic-melding en uitgraven, fundering, banden en stenen en invegen en aftrillen. We meten de oprit, kijken naar de ondergrond, het afschot naar de straat en waar kabels en leidingen kunnen lopen. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een uitrit over de stoep aanleggen zonder dat de gemeente het weet: de stoep is van de openbare weg.
  • Tegels als oprit leggen: daar zijn ze niet voor gemaakt.
  • Water van de oprit naar de buren laten lopen.

Een nieuwe uitrit in Best

Voor een nieuwe inrit of uitrit heb je in Best altijd een omgevingsvergunning nodig; de leges zijn € 389,40 (2026) en de gemeente beslist meestal binnen 8 weken. De inrit wordt altijd door of in opdracht van de gemeente aangelegd en die aanlegkosten betaal je bovenop de leges. In Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik gelden afwijkende regels. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Best

Bouwmaterialen of een container op straat mag je in Best zonder ontheffing plaatsen als je aan de algemene regels voldoet, waaronder een maximum van 31 dagen. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een ontheffing aan (€ 144 leges in 2026, soms plus precariobelasting); in Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik is vaak een melding nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Een boom in de tuin in Best

Bomen op de Lijst bijzondere bomen van Best mag je niet zonder omgevingsvergunning kappen; die vergunning kost € 389,40 (2026). Ook voor andere bomen kan de APV of het tijdelijke omgevingsplan per gebied een vergunning vereisen, dus de gemeente raadt aan eerst de vergunningcheck te doen. Bron

Tegels eruit, groen erin in Best

Best geeft subsidie voor groene daken: € 20 per m², of € 30 per m² voor een biodivers dak, met maximaal € 2.500 per adres voor particulieren. Het dak moet minimaal 20 liter water per m² bergen en je begint pas na het besluit; volgens de subsidiepagina loopt de regeling van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2027. Bron

Goed om te weten in Best

In Best moeten bomen minimaal 0,5 meter van de erfgrens staan, gemeten vanaf het midden van de stam, tenzij je buren schriftelijk instemmen met een kleinere afstand. Heggen en struiken mogen direct op de erfgrens staan. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Vragen over oprit bestraten in Best

Moet ik in Best een vergunning hebben voor een oprit?

Voor de bestrating op je eigen grond niet. Voor een nieuwe of bredere uitrit over de stoep wel een melding of vergunning bij de gemeente Best; zie hierboven.

Hoe diep graven jullie uit?

Minimaal 20 cm, bij een oprit liefst 25 cm, plus het afschot. Bij het inmeten kijken we of de grond eronder stevig genoeg is.

Wat kost een oprit bestraten in Best?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, wat er nu ligt en weg moet, de fundering, de stenen en de opsluitbanden. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Oprit bestraten in de buurt van Best

Oprit bestraten in Best?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten