Naar de inhoud
Straatwerk Tilburg
Menu

Terras aanleggen in Best

Wij leggen terrassen die vlak liggen en het regenwater van je huis af laten lopen. In Best.

Terrassen in Best

De gemeente Best telt 31.652 inwoners en gemiddeld 1.471 adressen per km². Dat is minder dan het gemiddelde van 1.984 adressen per km² in de 25 plaatsen waar we werken. Hier zijn de kavels gemiddeld ruimer, met plek voor een terras én gras of borders waar het regenwater heen kan.

De dichtst bebouwde wijk is De Leeuwerik (2.169 adressen per km²), de ruimste Buitengebied (251).

8 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenAdressen per km²EengezinsVrijstaand of 2-onder-1-kap
De Leeuwerik7782.16972%13%
Naastenbest1.7232.13182%12%
Centrum1.0922.11013%8%
Wilhelminadorp1.6921.64477%10%
Dijkstraten7561.56290%10%
Hoge Akker8791.55674%9%
Salderes1.4391.49197%27%
Speelheide5241.33498%23%

Bereikbaarheid

Van de eengezinswoningen in de gemeente Best is 41% een tussenwoning. Daar komen we meestal via de achterom of de poort de tuin in, met kruiwagen of minidumper.

Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun tuin.

Zo werken we

In 5 stappen: inmeten, afgraven, opbouw, leggen en afwerken. We meten het terras, de hoogte tegen de gevel en de dorpel, en kijken waar het water heen kan. Lees hoe we dit doen, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Een terras hoger leggen dan de dorpel of het vloerpeil, zodat water naar binnen kan lopen.
  • Overkappingen en veranda’s bouwen.
  • Beplanting en tuinontwerp.

Tegels eruit, groen erin in Best

Best geeft subsidie voor groene daken: € 20 per m², of € 30 per m² voor een biodivers dak, met maximaal € 2.500 per adres voor particulieren. Het dak moet minimaal 20 liter water per m² bergen en je begint pas na het besluit; volgens de subsidiepagina loopt de regeling van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2027. Bron

Goed om te weten in Best

In Best moeten bomen minimaal 0,5 meter van de erfgrens staan, gemeten vanaf het midden van de stam, tenzij je buren schriftelijk instemmen met een kleinere afstand. Heggen en struiken mogen direct op de erfgrens staan. Bron

Een boom in de tuin in Best

Bomen op de Lijst bijzondere bomen van Best mag je niet zonder omgevingsvergunning kappen; die vergunning kost € 389,40 (2026). Ook voor andere bomen kan de APV of het tijdelijke omgevingsplan per gebied een vergunning vereisen, dus de gemeente raadt aan eerst de vergunningcheck te doen. Bron

Een nieuwe uitrit in Best

Voor een nieuwe inrit of uitrit heb je in Best altijd een omgevingsvergunning nodig; de leges zijn € 389,40 (2026) en de gemeente beslist meestal binnen 8 weken. De inrit wordt altijd door of in opdracht van de gemeente aangelegd en die aanlegkosten betaal je bovenop de leges. In Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik gelden afwijkende regels. Bron

Zand, stenen of een container op straat in Best

Bouwmaterialen of een container op straat mag je in Best zonder ontheffing plaatsen als je aan de algemene regels voldoet, waaronder een maximum van 31 dagen. Voldoe je daar niet aan, dan vraag je minimaal 8 weken vooraf een ontheffing aan (€ 144 leges in 2026, soms plus precariobelasting); in Hoge Akker, Speelheide en De Leeuwerik is vaak een melding nodig. Bron

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Vragen over terras aanleggen in Best

Hoe groot is een terras in Best meestal?

Dat verschilt per tuin. Bij het inmeten kijken we hoeveel ruimte er is en hoeveel groen je wilt houden.

Wat kost een terras aanleggen in Best?

Dat hangt af van het aantal vierkante meters, de tegels, de opbouw en hoe goed we bij je tuin kunnen. Na het inmeten krijg je een vaste prijs op papier.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Terras aanleggen in de buurt van Best

Terras aanleggen in Best?

We komen inmeten, kijken naar de ondergrond, de afwatering en hoe we met materiaal bij je tuin komen. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten